Sayaç
free counters

Türkiye

Reina saldırganı terörist böyle yakalandı

Yılbaşı gecesi İstanbul Ortaköy’deki eğlence mekanı Reina’da 39 kişiyi katleden ‘Abu Muhammed Horasani’ kod isimli terörist Abdulgadir Masharipov sağ olarak yakalandı. Read the rest of this entry »

“TÜRK DÜNYASININ ÖNCÜLERİ”

19 Ocak tarihinde saat 14:00-da TÜRKSOY genel merkezde “TÜRK DÜNYASININ ÖNCÜLERİ” projesi kapsamında her ay Türk Dünyasının öncü şahısları hakkında konferans gerçekleştirilecektir. İlk konferansımızda bilge Hoca Ahmet Yesevini anılacakdır. Tüm dostluğumda olan değerli arkadaşlarımı bu verimli konferansımıza davet ediyorum. Read the rest of this entry »

Sonuna Kadar Türkiye’nin Yanında Olacağız!

a1_d

Kudretli ve cesur Türk Ordusuna sızmış teröristler hak ettikleri cezayı alacaklardır ve alıyorlar da.
Bu olaylar, Türkiye’nin egemenliğini, bağımsızlığını elinden almak, ülkemizin huzur ve güvenliğini hedef almak ve hakimiyeti devirmektir. Ama İnşallah bu bed niyetleri gözünde kalır şerefsizlerin. Read the rest of this entry »

‘Türk Dünyası Belgesel ve Film Festivali ve Yarışması’ başvuruları başladı

MenderesDünya Gazeteciler Federasyonu Başkanı Demir, “Bugün başvurular başladı. 9 Eylül’de sonuçların açıklanmasının ardından 23 Eylül’de İstanbul’da ödül töreni düzenlenecek” dedi. Read the rest of this entry »

İSTANBULUN UNUTULAN MESLEKLERİ

13177605_619562601533693_4341456812267141106_nİstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş, İstanbul’un Yüzleri Projesi kapsamında şehrin önemli bir parçasını oluşturan esnaflara ışık tutmak için İstanbul’un 100 Esnafı kitabını yayımladı. Read the rest of this entry »

TÜRKİYE İLE ALMATI TARIM GELİŞİMİNDE İŞBİRLİĞİ YAPMAK NİYETİNDE

Türkiye Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin

Türkiye Ekonomi Bakan Yardımcısı
Fatih Metin

Almatı Valisi Bauırjan Baibek Türkiye Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin başkanlığındaki Türkiye heyetini kabul etti. Valilikten yapılan açıklamaya göre, Türk tarafının tarım, bilgi teknolojileri, inşaat, turizm ve kültürel alanların gelişmesinde Almatı ile işbirliği yapmaya hazır olduğunu ifade etti. Read the rest of this entry »

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: AB sözünde durmazsa anlaşmaları iptal ederiz

thumbs_b_c_9aeee58fa343297a8cbab08b84afd1faDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, insani trajedilere son vermeyi, vatandaşların vizesiz seyahat etmesini, gümrük birliğinin güncellenmesini, fasılların açılmasını istediklerini belirterek, “Eğer AB sözünde durmazsa, biz de Geri Kabul Anlaşması dahil diğer anlaşmaları iptal ederiz.” dedi. Read the rest of this entry »

4 Saatlik Yol 4 Dakikaya Düşecek

4-saatlik-yol-4-dakikaya-dusecek-8356118_x_6882_300Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, geçmişte başladığı projeleri bir bir tamamlıyor. 3’üncü köprünün son tabyası yerine yerleştirildikten kısa bir süre sonra, 21 Nisan’da İzmit Körfez Geçişi Köprüsü’nün de son tabyası yerine yerleştiriliyor. Read the rest of this entry »

Kerkük-Türkmen Kültür Parkı Açıldı

lşşplttmgpmAntalya, Türkiye’nin turizm başkenti olarak nitelendirilmektedir. Read the rest of this entry »

Bitlis’te teröristlerin sığınak ve barınakları kullanılamaz hale getirildi

thumbs_b_c_292ac9e33e7a88b5db52b1d667987932Bitlis Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 10’uncu Komando Tugay Komutanlığınca 10-12 Nisan tarihlerinde Hizan ilçesi kırsalında “Şehit Jandarma Komando Er Erkan Koç-1” operasyonu gerçekleştirildiği belirtildi. Read the rest of this entry »

Mardin’de patlayıcı yüklü minibüs ele geçirildi

thumbs_b_c_090b2ebd6dc60a8a2c68ea375c6aebb4Mardin’in Yeşilli ilçesinde PKK’lı teröristlerce 3 ton patlayıcı yüklenmiş patlayıcı yüklenmiş minibüs ele geçirildi. Read the rest of this entry »

Kazakistan Büyükelçiliği Çalışanları Kaza Yaptı: 1 Ölü, 3 Yaralı

kazakistan-buyukelciligi-calisanlari-kaza-yap-8343367_x_oAnkara’da meydana gelen trafik kazasında, Kazakistan Büyükelçisi’nin şoförü hayatını kaybetti, 3 çalışanı yaralandı. Read the rest of this entry »