Sayaç
free counters

Archive for Mart 2011

Kırgızistan – Türkiye Manas Üniversitesinde Gaspıralı’yı anma etkinlikleri yapıldı

 BİŞKEK, TurkelPress  – Kırgızistan – Türkiye Manas Üniversitesinde doğumunun 160. yılında İsmail Bey Gaspıralı’yı anma etkinliği düzenlendi. Read the rest of this entry »

«Узбекистон хаво йуллари»: расширяется география маршрутов

Национальная авиакомпания «Узбекистон хаво йуллари» была учреждена Указом Президента Ислама Каримова 28 января 1992 года. За годы независимости НАК на международном рынке перевозок сумела не только выстоять в условиях жесткой конкурентной борьбы, но и завоевать доверие клиентов и расширить сферу своей деятельности.
О работе отечественной авиакомпании, перспективах ее дальнейшего развития корреспонденту УзА рассказывает первый заместитель генерального директора НАК «Узбекистон хаво йуллари» Эгамберген Палванов:
– С обретением независимости и созданием отечественной авиакомпании существенно расширены возможности международных сообщений, – говорит Э.Палванов. Read the rest of this entry »

HEM ZAYIFLA HEM FORMDA KAL

İstanbul – TurkelPress (yilmazparlar@yahoo.com) Çok düşük kalorili, Sağlık Bakanlığı’nca Onaylı, mineral ve fonksiyonel gıda bileşenleri ile zenginleştirilmiş yeşil çay bazında geliştirilmiş, Activin T form içeçeği sağlıklı kilo kaybı sağlıyarak zindelik veriyor.

“ Yaşam kalitesini arttırmak” misyonuyla 2001 yılında kurulan Mikro-Gen, Mediko-Marketing Direktörü Dr. Özgür Göknel,ürünün basın tanıtımında, öncelikle şişmanlık hastalığının, kötü beslenmenin geniş dünya yelpazesi içinde nedenlerini, istatiki bilgilerini ve hastalığın verdiği zararlarını ayrıntılarını verdi. Read the rest of this entry »

Tarımsal Laboratuarımız Olan Zeytin Gen Koleksiyonu Okul Yapımı İçin Feda Edilemez

İstanbul – TurkelPress (iortas@cu.edu.tr) Toplumun önem verdiği okul ve sağlık tesisleri bilim insanları olarak bizlerin de hassas olduğu konulardır. Ancak okul yapılacak yer, hastane yapılacak yer için de ekolojik, sosyolojik ve psikolojik olguların da dikkate alınması gerekir. Read the rest of this entry »

Galatasaray’da 3 İstifa Haberi Birden

Galatasaray’da şok haberler gelmeye devam ediyor.. Yönetimde bulunan 3 isim istifasını verdi.

Galatasaray Kulübü’nde geçen hafta sonunda yapılan mali kongrede yönetimin idari bakımdan ibra edilmemesinin ardından yönetim kurulu üyeleri Mehmet Helvacı, Vedat Eşkinat ve Doğan Yalçınkaya, bugün yönetim kurulundaki görevlerinden istifa etti.

Yönetim kurulu içinde, kulüp başkanı Adnan Polat’a muhalefet yapmalarıyla dikkati çeken üç yönetici, bugün bir yazılı açıklama yaparak, genel kurulun iradesine karşı bir hareketin içinde yer almalarının mümkün olmadığını ve bugünden itibaren yönetim kurulundaki görevlerinden istifa ettiklerini bildirdiler. Read the rest of this entry »

Güreşte İlk Altın Madalya Fatih Çakıroğlu’ndan Geldi

Almanya’nın Dortmund şehrinde düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda serbest stilde 120 kiloda Fatih Çakıroğlu altın madalya kazandı.

Westfalen Spor Salonu’nda yapılan şampiyonada bugün mindere çıkan 3 Türk sporcusu elenirken altın için mindere çıkan takım kaptanı Fatih Çakıroğlu’nun finaldeki rakibi Belarus’dan Alexei Shemarov oldu. Devrelerdeki 1-1’lik eşitliğin ardından üçüncü devrede gerideyken durumu 3-3 yapan Fatih, mücadeledeki son sayıyı alan sporcu olduğu için altın madalya kazandı.

Türkiye bu sonuçla serbest stilde şampiyonayı 1 altın madalya ile tamamlamış oldu.

84 kiloda İbrahim Bölükbaşı ikinci turda 2-0 yenildiği Gürcü Dato Marsagishvili, finale çıkınca, represaj maçı yapma şansı buldu. İlkinde Makedon Bogdanov’u, ikincisinde de İsviçre’den Riese’yi 2-0 yenen Bölükbaşı, bronz madalya mücadelesi yapmaya hak kazandı. Read the rest of this entry »

TURKSOY Help U.S. Celebrate Nevruz

A large group of artists, singers and dancers from Turkey and the Turkic republics have brought spring to the United States and made it possible for Americans to celebrate Nevruz with their performance and colorful costumes.

Nevruz, symbolizing the arrival of spring, was carried to the hearts of the Americans in Washington by 120 artists from 11 countries in a unique concert held at Washington’s Lincoln Theatre on Tuesday night. Read the rest of this entry »

Önemli Haberlerimiz ve Çınaraltı Sohbetleri Nisan 2011 Programı

1- Saygıdeğer İLESAM üyesi veya dostu. Şu ana kadar 24’üncüsünü gerçekleştirdiğimiz Çınaraltı Sohbetleri 2 Nisan’dan itibaren aynı yerde (Beyazıt Devlet Kütüphanesi Konferans Salonu) saat 15.00’den itibaren başlayacaktır. Read the rest of this entry »

Azınlık okulları birleştirilecek mi?

Trakya – TurkelPress – 30 Mart 2011 tarihinde eğitim alanında giderlerin azaltılması amacı ile Yunanistan genelinde 1.056 okulun kapatılması kararını protesto etmek için ülke genelinde öğretmenler 24 saatlik greve gittiler. Okulların birleştirilmesi ile ilgili kararın iptal edilmesini isteyen öğretmenler, bu amaç ile Atina’da bir eylem düzenlediler.

Yunanistan Eğitim, Yaşam Boyu Öğrenim ve Din Bakanlığı’ndan yapılan açıklama ile 2011-2012 eğitim yılı için geçerli olmak üzere ülke genelinde ilk ve orta derecede az sayıda öğrencisi bulunan 1933 okulun birleştirilerek 877 yeni okul oluşturulması kararlaştırılmıştı. Read the rest of this entry »

Avrupa Parlamentosu Türkiye’yi Tartıştı

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi İngiliz Liberal Andrew Duff, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ”ikinci Atatürk” benzetmesinde bulundu.

Avrupa Parlamentosunda (AP) Türkiye Dostları Grubu ve Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’nun (TUSKON) ortaklaşa düzenlediği, ”Türkiye ve AB arasında Kalıpları Yıkmak ve Köprü Kurmak” konulu panelin açılış konuşmasını yapan Duff, Türkiye’nin katılım müzakerelerinin tıkandığını savunarak ilişkileri yeni bir temele oturma arayışına başlanmasını istedi. Read the rest of this entry »

Türk Ekonomisinde Rekor Büyüme

Türkiye, 2010 büyümesiyle Avrupa’nın en hızlı büyüyen ekonomisi oldu. Dünyanın gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeleri bünyesinde barındıran G-20’nin en hızlı büyüyen üçüncü ekonomisi de Türkiye oldu.

Geçen yıl küresel ekonominin toparlanmasına en büyük katkıyı gelişmekte olan ülkeler yaptı. Küresel ekonomik büyümenin ”motor gücü” olarak değerlendirilen bu ülkelerden Çin, geçen yıl son çeyrekte önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 9,8 büyüdü. Çin’in önceki yıl yüzde 9,2 olan büyüme oranı geçen yılın tamamında ise yüzde 10,3’e yükseldi. Read the rest of this entry »

Bişkek – TurkelPress – Сегодня, 31 марта состоялась встреча лидера депутатской фракции «Ар-Намыс» Феликса Кулова с послом ОБСЕ Верховным Комиссаром национальных меньшинств Кнутом Воллебеком. Посол также встретился с депутатами от фракции «Ата-Мекен» Эркином Алымбековым и Жоомартом Сапарбаевым.
Лидер фракции «Ар-Намыс» Ф.Кулов высказал ряд предложений для предотвращения межэтнических разногласий, по укреплению межнационального согласия. Read the rest of this entry »