Sayaç
free counters

Archive for Mayıs 2011

DATÜB Olağan Kurultayı İçin Duyuru

  Ankara -TurkelPress (DATÜB)- Dünya Ahıska Türkleri Birliği’nin 1. Olağan Kurultayı 28 Mayıs 2011 cumartesi günü Ankara’da 14.00-17.00 saatleri arasında Business Park Otel Necatibey Cd. No:35 p.k.06450 Kızılay/ANKARA adresinde gerçekleştirilecektir.

1. Toplantıda salt çoğunluk sağlanamadığı taktirde, 2. Toplantı 11 Haziran 2011 tarihinde salt çoğunluk aranmaksızın aynı adreste saat 10.00-13.00 arasında gerçekleştirilecektir. Read the rest of this entry »

139.MEKTEP’TE TÜRKÇE ÖĞRENEN ÖĞRENCİLER TÜRKİYE’DE

TİKA,Astana Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği,Türkiye Türkçesi Eğitim Öğretim Merkezi,ve KATİAD desteğiyle 139.Mektep’te Türkçe öğrenen öğrencilerden 11 öğrenci ve 4 öğretmen ve 84.Mektep’ten 1 öğrencinin katılımıyla 8-15 Mayıs 2011 tarihleri arasında Ankara ve İstanbul’a gezi
düzenlenmiştir.Öğrenciler Ankara ve İstanbul’un tarihi ve doğal güzelliklerini görmüşler,çeşitli kurum ve kuruluşlara ziyaretlerde bulunmuşlardır. Read the rest of this entry »

Emine Erdoğan Batı Trakya’daydı

Trakya – TurkelPress – T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile T.C. Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış özel bir ziyaret için 22 Mayıs Pazar günü Batı Trakya’yı ziyaret etti. Emine Erdoğan ve Egemen Bağış, Gümülcineli Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İstanbul Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu ile Batı Trakya’daydı. Read the rest of this entry »

TÜRK DÜNYASI ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ

Astana – TurkelPress – I. Türk Dünyası Çocuk Oyunları Şenliği, Türk soylu topluluklardan gelecek katılımcılarla 28 Mayıs tarihinde Almatı şehrinde başlatılacaktır. Aşık, Beş Taş, Yedi Kiremit, Çelik Çomak gibi Türk dünyasında asırlardır oynanan bu oyunlarla, çocuklar arasında sağlam dostluk köprüleri kurulacaktır. Read the rest of this entry »

ALLAH AHMET ETSIN!..

Müşfig Nadir

17 Mayıs 2011 Salı 17:30
Tedavi gördüğü hastanede dün gece hayatını kaybeden İhlas Haber Ajansı (İHA) Azerbaycan Temsilcisi Müşfig Nadir’in naaşı, İhlas Marmara Evleri 1. Kısım Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından ülkesi Azerbaycan’a gönderildi.
VOLKAN KAYALAR/İSTANBUL / İHA Read the rest of this entry »

Eurovision 2011 Birincisi Azerbaycan Oldu

Eurovision 2011 final birincisi 211 puanla Azerbaycan oldu. Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlenen 56. Eurovizyon Şarkı Yarışması’nı 211 puanla Azerbaycan kazandı. Yarışmaya Türkiye adına katılan Yüksek Sadakat’in yarı finalde elenmesinin ardından “kardeş ülke” Azerbaycan’ın kazanması teselli oldu. Azerbaycan’a Türkiye’den 12 tam puan verildi. Read the rest of this entry »

Türk Dünyası Gençleri Türkistan’da buluştu

Ahmet Yesevi Uluslararası Türk – Kazak Üniversitesi ve Türk Dünyası Öğrenci Derneği işbirliği ile 19-20 Mayıs tarihlerinde Kazakistan’ın Türkistan şehrinde “19 Mayıs Türk Dünyası Gençlik Buluşması” gerçekleştirildi. Programın açılışında Dernek Başkanımız Ahmet Sağlam’a Kırgızistan Cumhuriyeti Gençlik Bakanlığı adına Gençlik Bakan Yardımcısı Marat Abdıkerimoviç tarafından Türk Dünyası Gençliği için yapmış olduğu çalışmalardan ve Kırgız – Türk gençliğinin kaynaşmasına verdiği emeklerden dolayı Devlet Nişanı verildi. Read the rest of this entry »

HOLLANDA’DA TEMSIL SIKINTISI, ZÜBÜK POLITIKACILIK ve 19 MAYIS’IMIZ

TÜRK GENÇLİK KULÜBÜ Vakfı Genel Merkezi (Hollanda), 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı; Read the rest of this entry »

Кыргызстан и Татарстан готовы сотрудничать в сфере информационных технологий

Bişkek – TurkelPress – 18 мая парламентская делегация во главе Торага Жогорку Кенеша Кыргызской Республики Ахматбека Келдибекова посетила Технопарк в сфере информационных технологий в г.Казань. Read the rest of this entry »

KITİAD TÜRK MALLARI FUARI

Bişkek – TurkelPress – Kırgızistan’da 15 yıldır faaliyet gösteren KITİAD (Kırgızistan Türkiye Sanayicileri ve İşadamları Derneği), Türk Mallarının bölgede tanıtımını amaçlayarak, Türkiye ile bölgenin Dış Ticaretini geliştirmenin yanında, bölgedeki sabit Türk yatırımlarının Kırgızistan’a ve Orta Asya’ya olan ekonomik, sosyal ve kültürel katkılarını tanıtmayı hedeflemektedir.

Bu amaçla, Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te, ”KITİAD TÜRK MALLARI FUARI” yapılacaktır. Genel bir fuar olarak, Türk firmalarının üretmiş oldukları ürünleri ve Türkiye’den ithal edilen Türk Malları sergilenecektir.

‘’ KITİAD TÜRK MALLARI FUARI’’ 18–22 Mayıs 2011 tarihlerinde, Bişkek Tarih Müzesinde yapılacaktır. Read the rest of this entry »

Galatasaray’da yeni başkan Ünal Aysal oldu

Galatasaray, çalkantılı bir dönemin ardından sonunda yeni başkanını seçti Sarı kırmızılıların yeni başkanı Ünal Aysal oldu. Aysal, 4017 oyun 2998’ini alarak kulüp tarihindeki en yüksek oyu alarak diğer adaylar Turgay Kıran ve Mehmet Helvacı’yı geride bıraktı ve kulübün 34. başkanı seçildi…

OYLARIN SAYIMI DEVAM EDİYOR

Galatasaray Spor Kulübü Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda oy verme işlemi sona erdi. 4017 üyenin oy kullandığı belirtildi. Read the rest of this entry »

Türk Elsanatları ve Gıda Kermesi

KATİAD – Kazakistan Türkiye İşadamları Derneği