Sayaç
free counters

Archive for Temmuz 2011

Org. Özel görevi devraldı

Necdet Özel

Genelkurmay Başkanvekili Org. Necdet Özel, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nı Org. Erdal Ceylanoğlu’dan devraldı.
Necdet Özel kimdir?
Özel’in 2013 yılında, Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner’in emekliliğini takiben onun bulunduğu mevkiye atanması bekleniyordu. Şimdi istifalar sonrası nasıl bir süreç izleneceği tartışılıyor.Peki Necdet Özel Kimdir?… Read the rest of this entry »

Ermenistan Agdam`ı yaktı

Ermenistan dün saat 19.00 sularından başlayarak Agdam`ın işgal altındaki bölgelerde yangın çıkardı.

ANS-Press’ın haberine göre, alev işgal altında olan Agdam’ın Seyidli, Garagaclı köylerinin yakınlarında ve Uzundere denilen bölgede gözlemlendi. Ermenistan işgal altındaki topraklarda uzun süredir sürekli tahribatlar yapıyor ve doğaya zarar veriyor. Read the rest of this entry »

Üçlü Zirveden Sürpriz Karar

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner’in emekliliğini istediği bildirildi.

Köşk’te düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner’in bir araya geldiği üçlü zirveden sürpriz bir karar çıktı. Read the rest of this entry »

ABD’DEN ŞOK RAPOR

ABD eski Başkanı Reagan’ın danışmanı Fein: “Beyaz Saray araştırma yaptı, Ermenilerin 2 milyon Müslüman Osmanlı’yı katlettiği ortaya çıktı. Ermeniler, kendi arşivlerini açmıyor, çünkü bu gerçeğin ortaya çıkmasını istemiyor…” dedi. Read the rest of this entry »

Çin’de yine halk polisle çatıştı

Çin’in güneyindeki Guizhou eyaletinde engelli bir seyyar meyve satıcısının güvenlik güçleri tarafından dövülerek öldürüldüğü iddiası sebebiyle yapılan geniş katılımlı gösteri polis tarafından bastırıldı.

BBC’nin haberine göre, ülkenin güneyindeki Anshun şehrinde yaşanan ayaklanmada yüzlerce kişinin polise taş atarak saldırdığı bildirildi. Çin yerel medyası da, engelli bir meyve satıcısının 2 zabıta ile tartıştığını, arabaya bindirilmek üzere iken düştüğünü ve öldüğünü duyurdu. Read the rest of this entry »

О ЧП в войсковой части

27 июля 2011 года солдат срочной службы рядовой Жолдошев Бек Жумадылович, 1992 года рождения, уроженец Бакай-Атинского района Таласской области, призванный Первомайским РВК весной 2011 года, самовольно с оружием в руках оставил расположение воинской части 73809. При этом, патронов к оружию у него не имелось. Read the rest of this entry »

Cостоится очередное заседание коллегии МВД

29 июля 2011 года в 9.30 в конференц-зале министерства внутренних дел Кыргызской Республики состоится очередное заседание коллегии МВД, Read the rest of this entry »

Милиционерами выявлены факты посева и выращивания наркотикосодержащих культур

26 июля, в ходе проведения оперативно-розыскных мероприятий сотрудниками Южного управления ГУБНОН МВД КР, в Узгенском районе, на пастбище (джайлоо) «Чон-Тепши» обнаружены незаконные посевы наркосодержащих растений. Установлено, что выращиваемая марихуана принадлежит жителю с. Колдук Узгенского района. Read the rest of this entry »

Baş Müftü İstedi, Türk İşadamları Yerine Getirdi

Kazakistan Baş Müftüsü Absattar-Hacı Dervişali, Kazakistanlı girişimcilere Ramazan Bayramı sırasında mağazalarında gıda fiyatlarının düşürülmesi ve alkollü içeceklerin satılmaması çağrısında bulundu. Dervişali, Ramazan’da alkollü içkilerin satışının ertelenmesi çağrısında bulunarak alkolün zararlarına değindi. Ramazan ayının rahmet ve merhamet ayı olduğunu belirten Dervişali, insanlara bu ayda daha çok merhametli olmaları, sabırlı ve hoşgörülü olmaları çağrısında bulundu. Read the rest of this entry »

Оперативниками УВД Свердловского района и инспекторами женского взвода ДПС задержаны подозреваемые в грабеже

Оперативниками уголовного розыска УВД Свердловского района совместно с инспекторами женского взвода дорожно-патрульной службы (ДПС) УБДД ГУВД г. Бишкек задержаны подозреваемые в совершении грабежа. Read the rest of this entry »

Aliyev: Sarkisyan’dan Başka Bir Şey Beklemiyordum

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın Yukarı Karabağ ve Ağrı ile ilgili yaptığı açıklamalara ilişkin, ”Sarkisyan’dan başka bir şey beklemiyordum” dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Zagulba Sarayı’nda baş başa ve heyetler arası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlediler. Read the rest of this entry »

Erdoğan: Sarkisyan Özür Dilemeli

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan’ın, Dağlık Karabağ ve Ağrı konusundaki açıklamalarına ilişkin olarak, ”Bu bir devlet adamlığına veya bir cumhurbaşkanına yakışan bir ifade, bir yaklaşım tarzı değildir. Gelecek kuşakları, yeni nesilleri kin ve nefretle donatmak devlet adamlığına yakışmaz” dedi. Read the rest of this entry »