Sayaç
free counters

Archive for Ağustos 2011

Президенту Республики Узбекистан Его превосходительству господину Исламу Каримову

Уважаемый Ислам Абдуганиевич,
От себя лично и от имени народа Азербайджана сердечно поздравляю Вас и в Вашем лице весь Ваш народ по случаю национального праздника Республики Узбекистан – Дня независимости. Read the rest of this entry »

12 Dev Adam, Portekiz ile Karşılaşacak

Litvanya’da bugün başlayacak 2011 FIBA Avrupa Şampiyonası’nda A Milli Takımımız, A Grubu’ndaki ilk maçında Portekiz ile karşılaşacak.
37. Avrupa Şampiyonası’nda maçlarını Panevezys’de oynayacak olan A Milli Takımımız, A Grubu’nda Büyük Britanya, İspanya, ev sahibi Litvanya, Polonya ve Portekiz ile karşılaşacak. İlk maçında Portekiz ile karşılaşacak olan Ay Yıldızlılarımız, 1 Eylül Perşembe günü yine TSİ 17:45’te Büyük Britanya, 2 Eylül Cuma TSİ 21:00’de şampiyonanın ev sahibi Litvanya ile karşı karşıya gelecek. 3 Eylül’ü maç yapmadan geçecek olan Millilerimiz, 4 Eylül Pazar TSİ 17:45’te Polonya ve 5 Eylül Pazartesi günü de TSİ 17:45’te İspanya ile karşılaşacak. Read the rest of this entry »

YURAKDAN TABRIKLAYMAN

O’ZBEKISTON MUSTAQILLIGINING 20 YILLIGI BILAN O’ZBEKISTONLIK DO’STLARIMIZNI YURAKDAN TABRIKLAYMAN! Read the rest of this entry »

Большим всего мира!

ПИСЬМО из АРМЕНИИ в нашу редакцию газеты “VƏTƏN”

Тем, кому люди, были детьми и имеют детей. Я всего лишь хочу в школу и уехать из Армении. Президент Армении уже 4-ый год лишает меня школы, хочет чтобы я остался глупым, почему? Ведь у меня нет желания становиться президентом Армении. Read the rest of this entry »

Bir işıq pulu mäsäläsi vä Äbülfäz Elçibäy

Azär Häsrät, azer@azerhasret.com

Avqustun 30-da Fäxri Xiyabana gedäräk Türk Dünyasının böyük oğlu, Azärbaycan milli azadlıq häräkatının äväzsiz öndäri, bağımsızlığımızın banisi Äbülfäz Elçibäyin mäzarını ziyarät etdim. Bu günü seçmäyim täsadüf deyildi. 22 avqust Elçibäyin haqq dünyasına qovuşduğu gündür vä hämin gün onu sevänlär mäzarı başında toplaşırlar. Read the rest of this entry »

Türk İşadamları Bakü Yolcusu…

“Tek Millet 2 Devlet” diyen işadamları, 4-8 Eylül tarihleri arasında Bakü’lü işadamları ile ikili görüşmelerde bulunacak…

Tohum Sanayici ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB), sektörel ticaret gezilerinin ilkini Azerbaycan’a gerçekleştirecek. “Tek Millet İki Devlet” sloganı doğrultusunda 4-8 Eylül 2011 tarihleri arasında Azarbeycan’ın başkenti Bakü’ye yapılacak olan gezide, iki ülke arasındaki kardeşliğe vurgu yapılırken, Türk ve Bakü’lü işadamları ikili görüşmelerde de bulunacak. Read the rest of this entry »

Denktaş, bu akşam KKTC’ye dönüyor

Bir süredir Ankara’da tedavi gören Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, bu akşam KKTC’ye dönüyor. 8 Temmuz’da Türkiye Genelkurmay Başkanlığı’na bağlı Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavisine devam dilen Denktaş, 25 Ağustos günü, beyinle kafatası arasında biriken kanın alınması için Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde yeniden ameliyat edilmişti. Read the rest of this entry »

Azerbaycan’dan Somali’ye Gönderilen 110 Ton Gıda Adana’ya Geldi

Somali’ye kardeş ülke Azerbaycan’dan gönderilen yardımlar Adana’ya ulaştı.

Azersun Holding tarafından bağışlanan 110 tonun üzerindeki gıda malzemesi, aynı grubun iştiraklerinden Adana’da kurulu İkra Lojistik AŞ’nin verdiği lojistik destek ile Bakü’den getirildi. İkra Lojistik Genel Müdürü Akın Konyan, gıda malzemelerini İHH İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı’ na teslim ettiklerini söyledi. Read the rest of this entry »

Saygılar Sunarım!

Onbir Ayın Sultanı Mubarek Ramazan ayını yoğun bir şekilde geçirerek bu güzel bayram gününe sağlıklı bir şekilde kavuşan siz kıymetli dostlarımın Ramazan Bayramını tebrik eder, Önce ülkemize ve tüm islam alemine ve sonra tüm insanlığa sağlık, huzur, mutluluk ve barış getirmesini bizleri yaratan yüce Allah’tan diler sizlere saygılar sunarım! Read the rest of this entry »

Bayramınız Kutlu Olsun!

Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Read the rest of this entry »

IĞDIR MİLLETVEKİLİ Dr. SİNAN OĞAN RAMAZAN VE ZAFER BAYRAMINI KUTLADI

Ülkemizde Zafer Bayramı olarak kutlanan 30 Ağustos 1922, tarihimizde
üzerinde ısrarla durulması gereken bir kahramanlık destanıdır.
Read the rest of this entry »

Selam Ve Saygılar!

Bende aracılığınızla yurtdıışında yaşayan tüm soydaşlarımın 30 Ağustos Zafer Bayramını ve şeker bayramını kutluyor, selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Read the rest of this entry »