Sayaç
free counters

Archive for Ekim 2011

Haydi Batı Trakya Türkleri, yardım elinizi Van’a uzatın

Trakya – (Turkelpress) 23 Ekim 2011 tarihinde anavatanımız Türkiye’nin Van ilinde meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki deprem nedeni ile Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı tarafından bir yardım kampanyası başlatılmıştır. Read the rest of this entry »

От имени народа Республики Татарстана

Сегодня Президент Республики Татарстан Рустам Минниханов направил соболезнования в связи с гибелью множества людей вследствие землетрясения в провинции Ван Президенту Турецкой Республики Абдуллаху Гюлю и Премьер-министру Турецкой Республики Реджепу Тайипу Эрдогану. Read the rest of this entry »

Türk kardeşlerimize her türlü yardıma hazırız

Kırgızistan hükümeti: “Türk kardeşlerimize her türlü yardıma hazırız”

 Kırgızistan’da geçici Başbakan ve Başbakan Birinci Yardımcısı Ömürbek Babanov’un, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a başsağlığı mesajı gönderdiği bildirildi. Read the rest of this entry »

Исполняющий обязанности Премьер-министра Кыргызской Республики Омурбек Бабанов направил телеграмму соболезнования Премьер-министру Турецкой Республики

Исполняющий обязанности Премьер-министра Кыргызской Республики Омурбек Бабанов направил телеграмму соболезнования Премьер-министру Турецкой Республики Реджеп Тайип Эрдогану в связи с землетрясением, произошедшим 23 октября 2011 года в провинции Ван. Read the rest of this entry »

TÜRK MALLARI FUARI

Kırgızistan’da 15 yıldır faaliyet gösteren KITİAD (Kırgızistan Türkiye Sanayicileri ve İşadamları Derneği), her yıl geleneksel olarak yapılan fuar da Türk Mallarının bölgede tanıtımını amaçlayarak, Türkiye ile bölgenin Dış Ticaretini geliştirmenin yanında, bölgedeki sabit Türk yatırımlarının Kırgızistan’a ve Orta Asya’ya olan ekonomik, sosyal ve kültürel katkılarını tanıtmayı hedeflemektedir. Read the rest of this entry »

Турция передала органам внутренних дел Кыргызстана различные технические оборудования и спецсредства

Турецкой Республикой предоставлено органам внутренних дел Кыргызстана в виде помощи различные технические оборудования и спецсредства для укрепления материально-технического потенциала.

В пятницу 21 октября, Турция передала министерству внутренних дел Кыргызской Республики 50 комплектов защитных костюмов «Робокоп» стоимостью 15 тысяч долларов. Read the rest of this entry »

DUYURU

Dördüncü Dönem Yazarlık Atölyeleri Çalışmalarına Başlıyor…

Avrasya Yazarlar Birliği olarak kuruluşumuzdan beri ulusal ve uluslar arası boyutta önemli etkinlikler gerçekleştirdik. Atölye çalışmalarımız bunlardan biridir. İnanarak çıktığımız yolda hedeflerimizi büyüterek kararlı yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Read the rest of this entry »

8.BOGAZİÇİ AB KONFERANSINDA GÜNÜN SÖZÜ

İstanbul – (TURKELPRESS- yilmazparlar@yahoo.com)

 “ Önyargıları yok etmek, atom çekirdeğini parçalamaktan daha zordur ”

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Albert Einstein’ın “Önyargıları yok etmek, atom çekirdeğini parçalamaktan daha zordur” vecizesini kullanarak “Türkiye ve AB – Sonraki Adımlar” bölümünde mükemmel mesaj verdi. Terör başlığında başlattığı konuşmasının bütün ağırlığını yine bu tema kapladı. Read the rest of this entry »

BUGÜN BİRLİK GÜNÜ KARDEŞLİK GÜNÜ GELİN BİRLİK OLALIM

Saygıdeğer dostlar,

Son günlerde ülkemizde yaşanan bir dizi terör olayları nedeniyle insanlarımız şehid edilmekte ve ocaklara ateş düşürülmektedir. Bütün bu olayların perde arkasında ise sözde Kürt halkı adına mücadele verdiğini fakat öldürmekten başka bir şey bilmediğini ortaya koyan PKK terör örgütü çıkmaktadır. Fakat bugün her şey gün yüzüne çıkmış, PKKnın bölge kürt halkı adına değil dünyanın değişik güçleri adına hizmet ettiği tescillenmiştir. Read the rest of this entry »

İstanbul Ve Ankara’da Kosova Kültür Merkezleri Açılıyor

Türkiye Cumhuriyeti tarafından Kosova ‘da kurulan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun açılışını yaptığı Yunus Emre Türk Kültür Merkezi, Kosova’daki faaliyetlerini aralıksız sürdürmeye devam ediyor.

Yunus Emre Türk Kültür Merkezi faaliyetleri çerçevesinde Kosovalı Türk eğitimcilerle bir araya geldi. Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’ni ziyaret eden Kosova Türk Öğretmenler Derneği yönetim kurulu üyeleri, Türkçe eğitimde var olan sorunları dile getirdiler. Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Prizren Müdürü Mustafa Altuğ ve Priştine Müdürü İsmet Biner tarafından karşılanan Türk eğitimcilerle ileriki günlerde gerçekleştirecekleri projeler hakkında görüş telakisinde bulunuldu. Read the rest of this entry »

İlham Aliyev ile Nazarbayev Almatı’da Biraraya Geldi

Türk Konseyi devlet başkanları zirvesine katılmak üzere Astana’ya gelen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, resmi karşılama töreninden sonra Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev arasında baş başa bir görüşme yapıldı Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev arasında ve heyetlerin katılımıyla gerçekleşen görüşmeden sonra Azerbaycan’la Kazakistan arasında çeşitli belgeler imzalandı. Read the rest of this entry »

BULGARİSTAN CUMHURBAŞKANI ADAYI SAYIN SALİ ŞABAN’IN BASIN BİLGİ NOTU

Sevgili dostlarım
Kıymetli Basın mensupları,
Öncelikle sizlere hoş geldiniz diyor, teşrifleriniz nedeniyle teşekkür ediyorum. Read the rest of this entry »