Sayaç
free counters

Archive for Kasım 2011

KEMAL SUNAL SALONU’NDA, SEVİNENLER-ÜZÜLENLER-GELECEK VADENLER

Istanbul – (yilmazparlar@yahoo.comTURKELPRESS) 18-24 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen, ikinci Malatya Uluslararası Film Festivali, gerek süresince ve gerekse ödül töreniyle görkemli bir şekilde sona erdi. 40’a yakın ülkenin 120 kadar uzun ve kısa filmleri, Malatya sinemaseverlere festivalde gösterildi.

“Göç” ana temalı olan festival süresince, akademik sempozyumlar ve sinema atölye etkinlikleri düzenlendi. Malatya Kongre ve Kültür Merkezi Kemal Sunal Salonu’nda yapılan törenle, 16 kategoride ödül verildi. Read the rest of this entry »

Türk Malları Fuarı düzenlenecek

30 Kasım – 04 Aralık tarihleri arası Kocomkul Spor Sarayı’nda KITİAD Türk Malları Fuarı düzenlenecektir. Read the rest of this entry »

24 Kasım Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun

Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ
Çukurova Üniversitesi iortas@cu.edu.tr

Doğrudan öğretmen olmasak da eğitim ve öğretim işi yapan akademik kadrolarında “24 Kasım Öğretmenler Günü Eğitimciler” için hayırlı olsun. Read the rest of this entry »

Çin Güney Havayolları’nın Pekin-Urumçi-İstanbul seferleri başladı

Çin Güney Havayolları, Urumçi aktarmalı Beijing-İstanbul seferlerine başladı.Çin Güney Havayolları’nın ilk Pekin-Urumçi-İstanbul seferi önceki gün (22 Kasım) gerçekleştirildi. Haftada karşılıklı üç sefer gerçekleştirecek olan Guangzhou merkezli havayolu şirketi, böylece Uygur bölgesi üzerinden 15′inci uluslararası hattını açtı. Read the rest of this entry »

Brüksel’de kısa zamanda çok yol kat ettik

Sevgili Batı Trakya Türkleri,

Ülkemizde yaşanan siyasi kriz milli kurtuluş hükümetinin kurulması ile sona erdi, ülkemiz nihayet rahat bir nefes aldı. Şubat 2012’de gerçekleştirilmesi planlanan erken seçime kadar milli kurtuluş hükümeti ülkeyi yönetecek. Read the rest of this entry »

Otunbayeva: Türkiye’nin desteğine ihtiyacımız var

Birleşmiş Milletler’in (BM) New York’taki Genel Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenleyen Kırgızistan Devlet Başkanı Otunbayeva, Türkiye’nin desteğine ihtiyaç duyduklarını da dile getirdi. İki ülke arasında ekonomik, eğitim ve kültürel alanlarda son derece güçlü ilişkilerin olduğuna dikkat çeken Otunbayeva, TIKA’nın Kırgızistan’da yaptığı yardımlarında kendileri açısında çok değerli olduğuna işaret etti. Erdoğan’ın Kırgızistan’ı ziyaretinde ülkesini ekonomik ve finansal olarak desteklediğine dikkat çeken Devlet Başkanı Otunbayeva, “Sayın Erdoğan zaten dünyada önemli bir lider ve O’nun bize böyle bir zamanda vermiş olduğu desteğin önemi büyük” dedi. Otunbayeva, Erdoğan için ayrıca, “Son zamanlarda yaptıkları harikulade. ve kendisinin yapmış olduğu işler tüm dünya için de oldukça değerli” diye konuştu. Read the rest of this entry »

Ukrayna Başbakanı Kazakistan’da

Kazakistan Dışişleri Bakanlığı resmi temsilcisi Altay Abibullaev 23-24 Kasım 2011 tarihlerinde Ukrayna Başbakanı Nikola Azarov’un Kazakistan’a ilk resmi ziyaretini gerçekleştireceğini bildirdi. Kazakistan Dışişleri Bakanlığı resmi temsilcisinin ifadesine göre , resmi ziyareti çerçevesinde Ukrayna Başbakanı Nikola Azarov’ın, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ve Kazakistan Başbakanı Karim Masimov ile buluşması, İkili görüşmeler sırasında bir takım kararların imzalanması planlanmakta. Read the rest of this entry »

Uygur temalı sanat eserleri Pekin’de sergileniyor

“Tanrı Dağları’nın Güneyi ve Kuzeyi – Çin Güzel Sanat Eserleri Sergisi” 12 Kasım günü Çin Güzel Sanatlar Galerisi’nde açıldı. Bu sergi, sadece Uygur Özerk Bölgesi’ne özgü gelenek ve göreneklerini, tasvir eden bir ulusal güzel sanatlar sergisi olmakla kalmayıp, aynı zamanda Çin Halk Cumhuriyeti tarihindeki Read the rest of this entry »

Kırgız Ressamların Eserleri Ankara’da Görücüye Çıkıyor

Kırgızistanlı 27 ressamın karma sergisi, Kırgızistan Büyükelçiliği işbirliği ile Ankara IC Sanat Galerisi’nde sergilenecek. 23 Kasım-23 Aralık tarihleri arasındaki sergi, 10.00-18.00 saatleri arasında gezilebilecek. Read the rest of this entry »

Mehmet Akif ERSOY Yılı Etkinlikleri Bakırköy Lisesi’nde, Sadettin KAPLAN İle Devam Edecek…

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) ile Bakırköy Lisesi’nin birlikte düzenledikleri “2011 Mehmet Akif ERSOY Yılı” etkinlikleri onüçüncü programla devam edecek. Programda, şair-yazar Sadettin KAPLAN, Alioğlu Yayınevi tarafından 2011 yılında yayınlanan, Mehmet Akif ile Safahat Sahilinde isimli kitabını dinleyicilere anlatacak. Read the rest of this entry »

Avrasya Birliği’nin Temeli Atıldı

18 Kasım 2011 tarihi Kazakistan, Rusya ve Beyaz Rusya başta olmak üzere eski Sovyet ülkeleri için tarihi bir olay olarak değerlendirilmekte. 1994 yılında Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in tarafından ilk defa fikir olarak seslendirilen Avrasya Ekonomik Topluluğu’nun kurulması sonunda nihayete erdi. 18 Kasım’da Rusya’nın başkenti Moskova’da Avrasya Ekonomik Topluluğu Zirvesi düzenlendi.Zirvede Kazakistan, Rusya ve Beyaz Rusya Cumhurbaşkanları tarafından Avrasya Ortak Ekonomik Alanı’nın hayata geçirilmesini öngören Avrasya Ekonomik Entegrasyon Beyanı’nı imzalandı. Read the rest of this entry »

IMPULSEMED TIP MERKEZI

Sayın İşadamları ve değerli dostlar!
Sağlık hizmetlerimizle KITIAD`da aranıza katılmış bulunmaktayız. Alanlarında en deneyimli Türk ve Kırgız doktorlarımızla her türlü sağlık sorununuzda yanınızdayız. Read the rest of this entry »