Sayaç
free counters

Archive for Haziran 2012

DUYURU

TürkelPress.com’a reklam vermek istiyorsanız turkelyeni@yahoo.com adresi aracılığıyla bizimle bağlantı kurabilirsiniz. Read the rest of this entry »

KEMALİYE SIRAT KÖPRÜSÜNDEN ÖLÜMÜNE ATLAYIŞ DEĞİL ÖZGÜR KUŞLAR GİBİ KANAT AÇMAK

İstanbul – TurkelPress (yilmazparlar@yahoo.com23-26 Haziran 2012 Tarihleri arasında Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde düzenlenen 34.Kemaliye Kültür ve Doğa Sporları Şenliği bitti ancak izleri kaldı.

Erzincan iline ait, Kayalarından sular, pınarlar fışkıran, yeşiller içinde sakin, şirin, cennet ilçesi Kemaliye (Eğin) Karanlık Kanyon’da adrenalinin doruklarda olduğu “basejump” pilotların 3 yıldır yaptıkları atlayışlar festivale damgasını vurdu. Read the rest of this entry »

Türkiye ve Azerbaycan Ermenistan’ı turnuvadan attırdı!

Gürcistan’da yapılacak hokey turnuvasına katılmak isteyen Ermenistan’a Türkiye ve Azerbaycan karşı çıkınca Ermeniler turnuvaya katılmaktan vazgeçti…

Azerbaycan istemedi, Türkiye destek verdi, Ermenistan turnuvaya gelmekten vazgeçirildi. Gürcistan’da 3-13 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan Hokey kampındaki turnuvaya Ermenistan takımı Azerbaycan ve Türkiye’nin restiyle gitmekten vazgeçirildi. Read the rest of this entry »

Erdoğan’dan Putin’e telefon

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi yaptı. Erdoğan ve Putin’in Türk jetinin Suriye tarafından düşürülmesiyle ilgili olarak olayın en kısa sürede tümüyle aydınlatılması dileğiyle önümüzdeki süreçte de temas halinde olma konusunda mutabık kaldıkları bildirildi. Read the rest of this entry »

Erdoğan, Aliyev ile görüştü

İSTANBUL (İHA) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Dolmabahçe’deki Başbakanlık Ofisi’nde bir araya geldi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Azerbaycan Sanayi ve Enerji Bakanı Natık Aliyev ile Türkiye ve Azerbaycan heyetlerinin de katıldığı görüşme, yaklaşık 45 dakika sürdü. Read the rest of this entry »

Узбекистан на пути к устойчивому развитию

Выступление от имени делегации Республики Узбекистан «Узбекистан на пути к устойчивому развитию» на 5-м Пленарном заседании Конференции ООН по устойчивому развитию, Рио-де-Жанейро, Бразилия, 22 июня 2012 г. Read the rest of this entry »

Bayraqdarım

Məndən ötdü, sənə dəydi,
Havadarım, harda qaldın?
Vətən qalib olmalıydı?
Bayraqdarım, harda qaldın? Read the rest of this entry »

Petersburg’da Türkiye rüzgarları

“Rusya’nın Davos’u” St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu’nda bu yıl Rusya’da yapılacak yaklaşık 120 milyar rublelik proje ve yatırımların imzaları atılırken, Türk şirketleri de vitrinde yerlerini aldılar.

Rönesans Holding, “Moscow-City” projesine 1,1 milyar dolar yatırım yapacağını açıkladı. Read the rest of this entry »

Творческий простор для юных талантов

Узбекистан — динамично развивающееся государство, где самое главное богатство — это, бесспорно, молодежь, имеющая сегодня все условия для гармоничного развития. Сейчас, когда по инициативе нашего Президента 2012 год объявлен Годом семьи, вопрос поддержки и воспитания подрастающего поколения приобрел новый импульс развития. Read the rest of this entry »

THY Ulan Bator ve Oş’a Sefere Başlıyor

Türk Hava Yolları (THY) Ulan Bator ve Oş seferlerine başlıyor.

THY 2 Temmuz’da Ulan Batur (Moğolistan), ve 18 Temmuz’da Oş’a (Kırgızistan) ilk seferine başlıyor. Tarifeli sefer gün ve saatleri şöyle;

İstanbul- Bişkek Pazartesi, Çarşamba, Cuma 19: 05 03: 15+1(TK342) Read the rest of this entry »

Dünya Servet Raporu: Rusya’da dolar milyonerlerinin sayısı 136 bini geçti

Rusya’da “orta sınıf” ile beraber milyoner sayısı da artmaya devam ediyor. Dünya Servet Raporu’na göre ülkede serveti 1 milyon doların üzerinde olan kişilerin sayısı yüzde 2 artışla 136 bin 400’e ulaştı.

Fransa merkezli danışmanlık şirketi “Capgemini” ile Royal Bank of Canada tarafından ortaklaşa hazırlanan Dünya Servet Raporu’na göre, dünya genelindeki kriz ortamına rağmen 2011 yılında milyoner sayısı yüzde 0,8 artışla 11 milyona çıktı. Read the rest of this entry »

Kıbrıs Mektubu 996

BU ŞARKI GÜZEL BİTMEYECEK!..(2)
Muğla-Fethiye İmam Hatip, Atatürk’ü çöpe attılar… Vicdanları parçalayamadı. Sonra başka birileri topladı, başka mekana taşıdılar, astılar. Atatürk, çöpte kalmadı. Read the rest of this entry »