Sayaç
free counters

Archive for Kasım 2012

MMG ve KÜLTÜR TURİZM BAKANI AYNI GÖRÜŞTE

İSTANBUL – TurkelPress (Yılmaz PARLAR)- Mimari medeniyet duruşu,Ülkeyi Turizme ve Geleceğe taşır. Rant uğruna Zerafetden yoksun insan ölçekli olmayan binaların aynılaşma kalıpları şehrin tarihini kültürünü de siliyor.

Genel Başkanlığını Avni Çebi’nin yaptığı Kısa Adı MMG olan Mimar ve Mühendisler Grubu üyeleri 26 kasım 2012 tarihinde Akgün İstanbul Hotel’de düzenlediği çalışma toplantısında T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile bir araya geldi. Read the rest of this entry »

Ahmet Hamdi Bey ile Fatma Zehra Hanımın çocuğu…

Azer Hasret, azer@azerhasret.com

Bugün Onun doğum günüdür! Doğum günün kutlu olsun! İyi ki, doğdun, Büyük İnsan, Büyük Türk!

Cismin aramızda değil, ama Ruhun bizimle! Sen hep yanımızdasın! Hep seni arkamızda sanıyoruz, sana güveniyor, sana sığınıyoruz, ey Büyük İnsan! Read the rest of this entry »

KADINA ŞİDDET ARTIK OLAMIYACAK

İSTANBUL – TurkelPress (Yılmaz PARLAR)- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Turkcell ‘Kadına Yönelik Şiddete Sıfır Tolerans’ için el ele verdi “Beyaz Kurdele İmza Kampanyası” Başlattı.

Yeni kanunlarla kadına uygulanan siddet artık varlık gösteremeyecek.

Kadın şiddeti en yakınından görmekte Birleşmiş Milletlerin tesbitine göre 3 kaından biri şiddete maruz kalmaktadır. Read the rest of this entry »

Türklüğün Acı Kaybı: Turan Yazgan Vefat Etti

“Uzun süredir rajatsız olan ve tedavi gören Türk Dünyası Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. Turan Yazgan vefat etti.„
Türk Dünyasına Büyük Hizmetleri bulunan ve yeri doldurulamayacak olan Türk Dünyası Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. Turan Yazgan Hoca Maalesef Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Tüm Türk Dünyası’nın Başı Sağolsun. Read the rest of this entry »

Öğretmenler Günü Kutlu Olsun!

Bugün öğretmenler günü. En kutsal görevi yapan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun. Bu tarihin nasıl ortaya çıktığına bakarsak, Bu tarih Ulu Önder Mustafa Kemal’in 24 Kasım 1928’de “Milli Mekteplerin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür. Başöğretmen sıfatına
sahip olan tek lider olan Mustafa Kemal, aynı zamanda geometri kitabı yazmış, dikdörtgen, açı, üçgen gibi 48 adet matematik teriminin de Türkçe isim babası olmuştur. Read the rest of this entry »

TAZİYE MESAJI

Yılmadan çalışarak tüm yaşamını Türk Dünyası’na hizmete adamış olan ve bu yolda büyük hizmetleri bulunan Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı’nın kurucusu çok kıymetli bilim insanı Prof. Dr. Turan Yazgan’ın ebediyete intikal etmiş olmasından dolayı derin üzüntü içindeyim. Read the rest of this entry »

V. TÜRK DÜNYASI EDEBİYAT DERGİLERİ KONGRESİ KAZAKİSTAN’IN BAŞKENTİ ASTANA’DA TOPLANIYOR

Türksoy ve Avrasya Yazarlar Birliği tarafından TİKA’nın katkılarıyla ve bu yıl 5. kez düzenlenecek olan Türk Dünyası Edebiyat Dergileri Kongresi, Türk Dünyası Kültür Başkenti Astana’da; 21-24 Kasım 2012 tarihleri arasında toplanıyor. Read the rest of this entry »

VƏTƏN qəzeti №20 (115) – 2012-ci il

Qazaxıstan Azərbaycanlıları Assosiasiyası Respublika İctimai Birliyinə bağlı “VƏTƏN” qəzetinin №20 (115) 2012-ci il sayını təqdim edirik.

Oxumaq üçün aşağıdakı linkə tıklasanız yetərlidir.
Bizimlə əlaqə saxlamaq istəsəniz, yaxud təklif və arzularınız olsa +7701 3442771 (2) saylı telefona zəng vura, yaxud, turkelyeni@yahoo.com ünvanına məktub yaza bilərsiniz.

İndi oxumanız üçün aşağıdakı linki tıklayın! Read the rest of this entry »

В Баку начала работу VII Генеральная ассамблея международной конференции Азиатских политических партий

Баку, 22 ноября (АзерТАдж). 22 ноября в Баку во дворце «Гюлистан» начала работу VII Генеральная ассамблея Международной конференции Азиатских политических партий (ICAPP).
Как сообщает АзерТАдж, на двухдневной Генеральной ассамблее, пройдут обсуждения по теме «Безопасность, мир и сотрудничество в Азии». В мероприятии принимают участие более 200 представителей из 35 стран. Read the rest of this entry »

В Баку проводится II Международный молодежный форум «Новое поколение: ответственность без границ»

Баку, 22 ноября (АзерТАдж). 21 ноября в Баку начал работу II Международный молодежный форум азербайджанской и российской молодежи «Новое поколение: ответственность без границ».
Как сообщает АзерТАдж, открывая мероприятие, которое началось с исполнения государственных гимнов Азербайджана и России, заместитель министра молодежи и спорта Интигам Бабаев сказал, что форум проводится уже второй раз. Было отмечено, что основной целью этого мероприятия является развитие отношений дружбы и сотрудничества между молодежью Кавказского региона и проведение плодотворного обмена мнениями. Read the rest of this entry »

Совет министров иностранных дел Организации Исламского Сотрудничества признал Ходжалинскую трагедию геноцидом

Баку, 20 ноября (АзерТАдж). Как уже сообщалось, 15-17 ноября в Джибути состоялась 39 сессия Совета министров иностранных дел Организации Исламского Сотрудничества (СМИД ОИС). Read the rest of this entry »

Nazarbayev’den Kazak Milliyetçiliğine Ayar

Kazakistan’da iktidarda bulunan Otan Partisi’nin gençlik kurultayı Jas Otan’ın 2. Kongresinde konuşan Nazarbayev konuşmalarda Kazakların birliğinden söz açılınca “‘’Tüm Kazakların birliğinden bahsederken, tüm Kazakistanlı olanların birliği hakkında konuşmak icap eder’’ dedi. Read the rest of this entry »