Sayaç
free counters

Archive for Ağustos 2013

İçerik Kategorilerimiz Anket Nazarbayev’in “Ekonomi aç gözlü kapitalizme teslim edilemez” görüşüne katılıyor musunuz? Hayır Evet Sonuçları görüntüle ankara web tasarim İstanbul-Aşkabat seferleri iki katına çıktı

uçak-resimleri1-300x214İstanbul ve Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat arasındaki uçak seferi sayısının iki katına yükseltileceği açıklandı. T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi ile Türkmenistan Ulusal Sivil Havacılık İdaresi Genel Müdürü Merdan Ayazov’un imzaladığı anlaşmayla İstanbul-Aşkabat arası uçak seferleri iki katına çıkartılacak. Türkmenistan Sivil Havacılık Otoritesi ile 23 Ağustos 2013 tarihinde İstanbul’dabir araya gelen SHGM yetkilileri, iki ülke arasındaki uçuşların ve sivil havacılık alanındaki işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla yeni bir anlaşmaya imza attı. Read the rest of this entry »

İstanbul’da Türk Dili Konuşan Ülkeler 2. İş Forumu düzenlenecek

İstanbul’da 12-15 Eylül tarihlerinde İhracat Ürünleri 1. Fuarı ve Türk Dili Konuşan Ülkeler 2. İş Forumu gerçekleştirilecek. Azerbaycan Ekonomik Kalkınma Bakanlığının resmi internet sayfasından yapılan açıklamada konuyla ilgili türkçe konuşan ülkeler bilgi verildi. Read the rest of this entry »

DUYURU!

1185509_10151824153854770_1144059255_nCumartesi saat 16.15 de Türkiye zamanında TRT AVAZ’da TÜRKİSTAN GÜNDEMİ porogramında Giresun Üniversitesi Öğretim Üyesi Abbas Karaagaçlı  ARALI tartışacak.  Read the rest of this entry »

TURAN ORDUSU RESMEN KURULDU. Türk Orduları birleşiyor…

1176275_10151542423111816_776037070_nİlk etapta Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan ve Moğolistan Turan Ordusuna Katıldı. Sadece bu 4 devletin bünyesinde bulunan 2 milyon 800 binlik asker gücü sayısı bile Başta İsrail ve Çin olmak üzere birçok ülkeyi korkutmaya yetti.

Kurulan Turan Ordusu, NATO gibi görev alacak. Türk devletlerini tehdit eden dış güçlere karşı orduların bütün imkanlarıyla birlik olup gerekirse silah gücüyle karşılık verilecek diğer görevi ise Müslüman ülkelerin can güvenliği ve dünyada barışı korumak olacak. Read the rest of this entry »

TAVAK “ Bosphorus Awards Ödülleri”

“Göç veren ülkeden göç alan hedef ülkeye” Konferans
8845İstanbul – TurkelPress (Yılmaz PARLAR) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen’in yaptığı Türkiye- Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı TAVAK ile Konrad Adenauer Vakfı Ankara’nın ortaklaşa düzenledikleri konferansta Almanya’da çalışıp geri dönen Türkler ile Türkiye’de yaşayan Almanların iki ülke ilişkilerindeki önemi tartışıldı.
Türk – Alman ilişkilerinin ele alındığı konferans 28 Ağustos’ta 2013 tarihinde Eyüp Kongre merkezinde gerçekleşti. Read the rest of this entry »

BEŞİKTAŞ İNTEGRAL İMZA MASASINDA

542İstanbul – TurkelPress (Yılmaz Parlar) İntegral Menkul Değerler A.Ş. ile Beşiktaş Jimnastik Kulübü arasında BJK Akatlar Spor Kompleksinde 28 Ağustos 2013 tarihinde 3 yıl süreyle 27 Ağustos 2016’ya kadar sürecek olan sponsorluk anlaşması imzalandı.

28 Ağustos 2013 tarihinde düzenlenen imza töreninde masada Beşiktaş BJK Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Orman, Ulukartal Holding Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Cenk Ulukartal, İntegral Menkul Değerler genel müdürü Kıvanç Memişoğlu, Beşiktaş BJK Yönetim Kurulu ikinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş Basketbol Şubesi Sportif Koordinatörü Erman Kunter, katıldı. Read the rest of this entry »

Anayasa Günü Dolayısıyla Üç Gün Tatil Yarın Başlıyor

konstituciya30 Ağustos 2013 Cuma günü Kazakistan’da Anayasa Günü kutlanacak. 30 Ağustos’ta Kazakistan’da Anayasa Günü kutlaması nedeniyle cuma günü resmi tatil olarak ilan edildi .
Böylece ülkede hafta sonu ile birleşen Anayasa Günü
kazakistan anayasa gunu

dolayısıyla toplam 3 gün tatil yapılacak. Başkent Astana başta olmak üzere neredeyse tüm şehirlerde Anayasa Günü nedeniyle şenlikler düzenlenecek. Read the rest of this entry »

Destek Vereceğini Dile Getirdi

Bulent+RRTürkiye’ye bağlı Bişkek’te bulunan Radyo Televizyon Kurumları Genel Müdürü Dr. Bülent NAMAL ‘TÜRKEL’ Gazetesi Redaksiyonunda misafir oldu! NAMAL, ‘TÜRKEL’ gazetesi sahiplerinin Kazakistan ve Kırgızistan Radyo-televizyonlarında Programcı olduklarına değinerek, kısa bir zamanda Redaksiyonda mini Studyonun kurulması teklifinde bulundu ve Studyonun faaliyete geçmesi için destek verilmesi gerektiğini dile getirerdi… Read the rest of this entry »

TÜRKSOY Gençlik Oda Orkestrası Konseri

SONY DSCMüzik; Türk dili konuşan halkların milli kültürünün ayrılmaz bir parçasıdır. Nesillerimizin akıllarında unutulmayacak izler bırakan müzik, manevi dünyamızı yansıtan ilham kaynağımızdır. Türk Dünyasının yetenekli müzisyenleri; köklü müzik geleneği sayesinde,
dünya müzik hazinesine büyük katkılarda bulunan, tanınmış orkestra şefl eri ve ünlü besteciler yetiştirmiştir. Read the rest of this entry »

TUROB EĞİTİME AĞRLIK VERİYOR

793İstanbul – TurkelPress (Yılmaz PARLAR) TUROB geleneksel aylık toplantısını 26 Ağustos 2013 tarihinde Sütlüce Haliç kongre merkezinde yaptı. Açılış konuşmasını yapan Başkan Timur Bayındır, sektör açısından tecrübesizliklik ve planlama eksiklik yüzünden sosyal toplumsal olaylardan etkilendiklerini, Bilindiği üzere birkaç aylık dönem içerisinde gerek ülke gerekse sektör olarak zorlu bir sınavı atlatmaya çalıştıklarını ve çalışmakta olduklarını dile getirerek söze başladı. Read the rest of this entry »

Nezaket Ziyaretinde Bulundular!

Rayhan+HH+RR+KKırgız Devlet Ansiklopedisi Bölüm Editörü, Besteci, yazar Rayhan BEYŞENALİYEVA ve Kırgızistan Bağımsız olduğu zaman EFSANEVİ parlamento Millet Vekili, Uygur Diaspora aktifi, PEN Kırgızistan üyesi Nurmuhammet KARAHAN KENJİYEV “TÜRKEL” Gazetesinin Bişkek bürosunu ziyarette bulundular!

TÜRKİYE, KAZAK ARAÇLARININ YÜKLENECEĞİNİ TAAHHÜT ETTİ

26.08Ulaştırma ve İletişim Bakanlığı’nın bildirdiğine göre, geçen hafta Astana’da düzenlenen Kazak-Türk Kara Ulaştırma Karma Komisyonu toplantısında taraflar bu konuda anlaşmaya vardılar.
Toplantıya, iki ülkenin Ulaştırma Bakanlıkları, gümrük organları, nakliyeciler dernekleri temsilcileri, Kazak ve Türk taşımacılar katıldılar.
Toplantıda, taraflar Hükümetlerarası Anlaşma’nın uygulanması konusunda bilgi teatisinde bulundular ve ikili işbirliğini görüştüler. Read the rest of this entry »