Sayaç
free counters

Archive for Mayıs 2014

İTTİPAK Uygur Gazetesi 20 Yaşında

IMG_6618

Kırgızistan’da faaliyette bulunan Uygur Türklerine bağlı İTTİPAK Gazetesi, kuruluşunun 20. yıldönümünü Bişkek’te çalışanları ve çok sayıda Dernek aktiflerinin yanı sıra Kırgızistan Halklar Asamblesi başkanı Prof.Dr. Bektemir Murzubraimov, Kırgızistan Parlamentosunun uygur asıllı Milletvekili Tursuntay Salimov ile birlikte kutladı.
Törende konuşan İTTİPAK Dernek başkanı Artık HACI, İTTİPAK Gazetesinin başarılarla dolu tarihini değerlendirdi. Read the rest of this entry »

Ukrayna ordusu ayrılıkçılara ateş açıyor

ukrayna-askerr-jpg20140530225444Ukrayna silahlı kuvvetleri, ülkenin doğusundaki Slavyansk’ı kontrolünde tutan ayrılıkçılara karşı ağır silahlarla ateş açıyor.

Mayıs ayının başında Slavyansk’taki ayrılıkçılara karşı terörle mücadele operasyonlarını başlatan hükümet güçleri, bu gece yine ayrılıkçılara karşı ağır silahlardan ateş açmaya başladı. Read the rest of this entry »

4.ncü Gas to Power Turkey Forum

Gas to Power Turkey Forum 1İstanbul – TurkelPress (Yılmaz PARLAR) İngiltere İstanbul Başkonsolosluğunda düzenlen 4.ncü uluslararası, Gas to Power Turkey Forum sektördeki ulusal ve uluslararası, kamu ve özel kuruluşlarının uzmanlarını biraraya getirdi.

Bölgede birlestirici bir etki ve güç yaratan Gas to Power Journal Turkey Forumu, sektör uzmanlarının Türkiye`deki Gaz ve Enerji sektorüyle bağlantılı konular üzerinde müzakere ve tartışmalar yapıldı. Read the rest of this entry »

SÜRDÜRÜLEBİLİR MARKALAR KONFERANSI SWİSSOTEL THE BOSPHORUS’TA YAPILDI

markaİstanbul – TurkelPress (Yılmaz PARLAR) Marka, pazarlama, iletişim, inovasyon ve sürdürülebilirlik profesyonellerini buluşturan güçlü marka platformu Sustainable Brands Istanbul 2014, 28-29 Mayıs’ta Swissotel The Bosphorus’ta başladı. Read the rest of this entry »

TÜRKEL Gazetesi №04/05 (158/159) 2014

untitled Sayın okuyucular!

Uluslararası TÜRKEL Gazetesinin NİSAN/MAYIS №04/05 (158/159) 2014 Tarihli sayısı çıktı.
Bize ulaşmak için +996555 665252, +77013442771(2) saylı tel.arayabilirsiniz.
E-mail turkelyeni@yahoo.com
Şimdi okumanız için ise şu linki tıklayınız!.. Read the rest of this entry »

Türkiye ile Dört Ülkenin Cumhurbaşkanları Bodrum’da Buluşacak

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Türkmenistan cumhurbaşkanlarının iştirak edeceği Türk Konseyi 4. Zirve Toplantısı için güvenlik önlemleri arttırıldı. İlçede 2–5 Haziran 2014 arasında birçok cadde ve sokak trafiğe kapatılacak. Read the rest of this entry »

Buhara’nın Sembolü Medrese: Çar Minar

buhara-nin-sembolu-medrese-car-minar-6079375_400Özbekistan’ın Buhara kentinde mimari açıdan farklı bir planın uygulandığı Çar Minar Medresesi, yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği mekanların başında geliyor.
AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, Türkmen Halif Niyazkul tarafından 1807 yılında yaptırılan ve dört minareli anlamına gelen Çar Minare Medresesi, büyük ölçüde tahrip olmuş ve günümüze az bir kısmı ulaşabilmiş. Bugün sadece medresenin ana giriş bölümü olan dört minareli kısım sağlam olarak ayakta duruyor. Read the rest of this entry »

16 Yaş Altı Futbol Milli Takımı Kazakistan ile Karşılaşacak

16 Yaş Altı Futbol Milli Takımı, Azerbaycan’da düzenlenen Caspian Kupası’nda D Grubu’nda ilk maçında yarın Kazakistan ile karşılaşacak.
Sumqayit Stadı’nda oynanacak karşılaşma TSİ 18.00’de başlayacak.

Toplam 12 takımın yer aldığı turnuvayı geçen yıl şampiyon tamamlayan ay-yıldızlı takım, bu yıl grup aşamasında Özbekistan ve Kazakistan ile mücadele edecek. Read the rest of this entry »

Tarihi İpekyolu, Türk Konseyi ile Yeniden Canlandırılacak

tarihi-ipekyolu-turk-konseyi-ile-yeniden-6078477_6371_400Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan devlet başkanları tarihi İpekyolu’nun yeniden canlandırılmasını görüşmek üzere Bodrum’da bir araya gelecek. 4. Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi’nin bu yıl ki teması; Turizm İşbirliği.

Türk devletleri arasında işbirliği ve eşgüdümü artırmak amacıyla kurulan Türk Konseyi, Haziran başında Bodrum’da toplanacak zirvede turizm alanında önemli kararlara imza atmaya hazırlanıyor. Read the rest of this entry »

Avrasya Ekonomik Birliği, Resmen Kuruluyor

avrasya-ekonomik-birligi-resmen-kuruluyor-6082320_3730_400Rusya, Belarus ve Kazakistan arasında temelleri 2010 yılında atılan Avrasya Ekonomik Birliği için imzalar resmen atılıyor. Kazakistan’ın başkenti Astana’da yarın yapılacak toplantı sonrası atılacak imzalarla birlikte Rusya, Belarus ve Kazakistan yeni bir siyasi ve ekonomik oluşumunu kuracak tarihi bir adım atmış olacaklar. Astana’da gerçekleştirilecek imza törenine Avrasya Ekonomik Birliği’ni oluşturacak Rusya, Belarus ve Kazaistan’ın liderlerinin yanı sıra Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ve Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev de hazır bulunacak. Read the rest of this entry »

Donetsk’te çatışmalar yeniden başladı

donetsk-te-catismalar2805-jpg20140528132957Ukrayna’nın doğusundaki Donetsk şehrinde, havaalanının Rusya yanlıları tarafından işgalinden sonra başlatılan operasyonun ardından, çatışmalar yeniden başladı.

Kiev yönetiminin dün yaptığı, “Havaalanının bütün kontrolü ordunun elinde” açıklamasının ardından, Rusya yanlısı ayrılıkçılar, sabah erken saatlerde havaalanına sızmaya çalıştı. Read the rest of this entry »

Azerbaycan’da ‘Cumhuriyet Günü’ Kutlamaları Başladı

azerbaycan-da-cumhuriyet-gunu-kutlamalari-bas-6080759_400Azerbaycan’da Cumhuriyet Günü, ülke genelinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
Başkent Bakü’deki kutlamalar Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in İstiklal Anıtı’na çelenk koymasıyla başladı. Cumhuriyet Günü dolayısıyla başta Bakü olmak üzere ülke genelinde ve yurtdışı temsilciliklerinde çeşitli kutlama etkinlikleri düzenleniyor. Cumhuriyetin 96’ıncı yılı münasebetiyle Azerbaycan’da yarın resmi dairelerde tatil ilan edildi. Read the rest of this entry »