Sayaç
free counters

Archive for Temmuz 2014

KITİAD’da Bayramlaşma

IMG_780029 Temmuz 2014 tarihinde Beta-Gourmet restoranında Kırgızistan-Türkiye Sanayiciler ve İşadamları Derneği(KITİAD), Türk ve Kırgız işadamları için bayramlaşma töreni yaptı. Kırgızistan’da faaliyet gösteren Türk vatandaşlarının katıldığı törenin açılış konuşmalarını yapan KITİAD Başkanı Şevki Sarılar, törene gelen herkesi Ramazan bayramın hayırlar getirmesini diledi. Read the rest of this entry »

Kırgızistan’da Bayramlaşma

IMG_775229 Temmuz 2014 tarihinde Kırgızistan Türkiye Büyükelçiliğinde bir araya gelen Kırgız ve Türk vatandaşlar Ramazan bayramını kutladı. Kırgız ve Türk kardeşlerinin bayram nedeniyle bir araya gelmelerinde aracı olan Türkiye büyükelçisi Metin Kılıç herkesi Ramazan bayramı ile kutladı. Read the rest of this entry »

Mevlana ve Nirvana

Tasavvuf, nefsin iman ve itaat etmesi, bütün ibadetlerin ve bütün hayırlı işlerin hakiki ve kusursuz olmasıdır.

21._türkelSon zamanlarda sıkça kullanılan bir kelimenin altını çizmek ve bu konuda toparladıklarımı sizlere dağıtmak istiyorum.
Nirvana…
Bir Nirvana’dır gidiyor. Bilende bilmeyende kullanıyor.
Nirvana nedir?
Kişilerin hayatlarından memnunlukları!
Tabi bu özetin, özeti. Elbette detaylandıracağım, elbette okuduklarımdan anladıklarımı sizlere aktarmaya çalışacağım. Read the rest of this entry »

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!..

45484_415815998497261_1062626588_n

Değerli Okuyucular! Ramazan Bayramınızı en içten dileklerle kutluyoruz. Allah C.C . nice Ramazanlara kavuşmayı nasip eylesin!..

ÇOLPAN İLHAN HAYATINI KAYBETTİ

Çolpan İlhan, Üçyüze yakın sinema filminde oynamış bir stardır.

21_türkelVenüs gezegeninin Türkçe ismiymiş Çolpan!
Öyle okumuştum bir yerlerden!
Merak etmişliğim ilk onun isminde olmuştu, sonrasında gözleri ve büyük aşkı usta sanatçı Sadri Alışık’la olmuştu.
Yıllar yıllar önceydi. Ankara’da muhabir iken Sadri Alışık’la bir röportaj yapmıştım. Ne gariptirki o hep İstanbul’da kalan eşinden söz etmişti. Eşinin değerinden, düşünceli oluşundan ona kıyamamasından!
Neydi eşine kıyamamak?
Beni çok etkilemişti. Read the rest of this entry »

ARAF’TA MIHLANDIM KALDIM

BURSA – TurkelPress(Vedat KUŞAKLI) Koovaladığını sanıyorsundur, aslında kaçıyorsundur. Yakaladım sanırsın bir gün veya aradığını bulduğunu zannedersin. Sonra bir bakarsın ki, sen tamamen kaybolmuşsun. Ruhunun belki yarısı, belki de dörtte üçü eksiktir, ruh frengisi gibi, ruh cüzzamı gibi kopmuştur ruhunun büyük bir parçası. Ne zaman diye yalvaran gözlerle bakarsın gökyüzüne, ne zaman? ‘’ Her nefis ölümü tadacaktır ’’ der ilahi kitap. Sen tatmaya bazen çok hazır ve istekli hissedersin kendini, bazen de bu şerbetten tiksinirsin ve içmemek için debelenip durursun. Read the rest of this entry »

Гражданин Армении, разыскивающийся на родине за мошенничество, задержан в РК

Гражданин Армении, разыскивающийся на родине за мошенничество, задержан в Акмолинской области, сообщили ИА Новости-Казахстан в областном департаменте внутренних дел. Read the rest of this entry »

Torunlar neden çok sevilir?

DSC03386Torunlarla. evlatlar arasındaki farka baktığımda , evlada verilemeyenlerin toruna verildiğini görüyorum. Torun sevgisini özel kılan ise sevginin çokluğu ile birlikte gösterilen sabırdır. Hoşgörü ve anlayış inanılmaz bir şey. Torunların hiç bir kusuru görülmez, onlardan hiçbirşey esirgenmez, kaş çatılmaz. Biz küçükken elleyemediğmiiz büfeler. saksılar, vazolar kayıtsız şartsız sunulur. Read the rest of this entry »

image001 (1)

MEDENİYET SAVAŞLARI!

BURSA – TurkelPress(Vedat KUŞAKLI) Din, mezhep, ırk, milliyet duygularından beslenerek kurulmuş silahlı terör örgütlerinin tek başlarına kurulmadıklarını, tek başlarına ayakta kalamayacaklarını biliyoruz.Bu örgütleri kuranlar, besleyenler, büyütenler, süper emperyalist devletlerin veyaonların taşeron devletlerinin ta kendileridir.Süper emperyalist devletleri mafya örgütleri olarak düşünürsek, bu örgütler bu mafya teşkilatlarının tetikçileri veya infazcıları oluyor.Süper emperyalist devletler, konuşarak ulaşamadıkları hedeflerine işte bu tetikçileri, infazcıları sayesinde ulaşabiliyorlar. Read the rest of this entry »

Kazak-Türk Liseleri Olimpiyatta Kazakistan’ın Gururu Oldu

turk-koleji-ogrencileri-fizik-olimpiyatlarind-6290449_400Kazak- Türk liseleri öğrencileri, 45. Uluslararası Fizik Olimpiyatları’nda Kazakistan’ın gururu oldu. Başkent Astana’da düzenlenen olimpiyatta Türk koleji öğrencileri, 2 altın bir gümüş madalya aldı. 13-22 Temmuz günlerinde düzenlenen 45.Uluslararası Fizik Olimpiyatları’na 85 ülkeden 383 öğrenci katıldı. Toplam 5 öğrenciden oluşan Kazakistan takımının 3 öğrencisi Kazak-Türk liselerinden seçildi. Olimpiyatlara katılan 3 Türk koleji öğrencisinin de madalya alması ülkede büyük takdir topladı. Read the rest of this entry »

TÜRKİYE, GB İLE SERBEST TİCARET ANLAŞMASINI İMZALAMAK İSTİYOR

en-güzel-bayrağın-türk-bayrağı-olması_134480Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Aleksey Ulükayev “Dış Ekonomik İlişkiler” gazetesine verdiği demeçte, Sidney’de gerçekleşen G20 ülkelerinin ticaret bakanları toplantısı çerçevesinde Türkiye Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile bir araya geldiği görüşmede Gümrük Birliği ile Türkiye arasında serbest ticaret anlaşmasını imzalama konusunun ele alındığını bildirdi. Read the rest of this entry »