Sayaç
free counters

Archive for Ağustos 2014

TBMM’de 62. Hükümet mesaisi

genel_kurul-jpg20140831112504TBMM Genel Kurulu, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in olağanüstü toplantı çağrısı üzerine, yarın saat 14.00’te toplanacak. Toplantıda Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan 62. Hükümetin programı okunacak.

Programın okunmasının üzerinden iki tam gün geçtikten sonra, 4 Eylül Perşembe günü program üzerinde görüşme açılacak. Görüşmelerin bitiminden bir tam gün geçtikten sonra ise 6 Eylül Cumartesi günü güven oylaması yapılacak. Read the rest of this entry »

TÜRK MİLLETİ SINIFTA KALMIŞTIR.

İslam Dinini ve Türk Milletini en iyi, en güçlü, en başarılı hangi millet, ülke, toplum, halk, grup temsil eder diye düşünmeye başlamıştım ve bu düşüncelerimi sizinle paylaşacağımı bildirmiştim. Elbette ileri sürdüğüm tüm fikirler benim kişisel duygularımdan ve düşüncelerimden ibarettir ve bazı okurlara göre doğru, bazı okurlara göre yanlış olabilir. Read the rest of this entry »

Büyük Zafer coşkuyla kutlanıyor

30_agustos_625-jpg2014083013192430 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri günü kutlamaları çerçevesinde Vatan Caddesi’nde resmi geçit töreni yapıldı.

Tören, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın tören aracının üzerinden vatandaşların bayramını kutlamasıyla başladı. Vali Mutlu, “Herkesin Zafer Bayramı kutlu olsun” diyerek. araçtan halkı selamladı.

Törende daha sonra İstiklal Marşı eşliğinde göndere Türk Bayrağı çekildi. 66. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Kemal Başak, Türk Silahlı Kuvvetleri adına günün anlam ve önemini belirten konuşmasını tank üzerinden yaptı. Read the rest of this entry »

BASIN BİLDİRİSİ

Kazakistan’da yeni uluslararası bilimsel teşkilat kuruldu. Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in inisiyatifiyle 2010 yılında Astana’da açılmış olan Türk Akademisi bugünden itibaren uluslararası teşkilat olarak çalışmaya başlamıştır. Read the rest of this entry »

30 Ağustos Zafer Bayramı Bişkek’te kutlandı

IMG_8196Bişkek’te Türkiye’nin Kırgızistanda’daki büyükelçiliği tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla resepsiyon verildi. Read the rest of this entry »

Başbakan Davutoğlu 62. Hükümeti açıkladı

hukumet_62Başbakan Ahmet Davutoğlu, 62. Bakanlar Kurulu üyelerinin isimlerini açıkladı.

Başbakan Davutoğlu, Çankaya Köşkü’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ardından, Başbakanlık Merkez Bina’ya geçerek düzenlediği basın toplantısında, 62. Bakanlar Kurulu listesini kamuoyuna duyurdu. Read the rest of this entry »

Ülkemiz ve dış politikamız için çalışacağız

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Bugüne kadar nasıl tüm konumlarımızda, görevlerimizde, ülkemiz, milletimiz için elimizden geleni yaptıysak, bu zorlu görevde de gece gündüz çalışarak, hem bize güvenenleri mahçup etmeyeceğiz hem de ülkemiz, dış politikamız için çalışacağız” dedi.

Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan 62. Hükümet’te Dışişleri Bakanlığına getirilen Çavuşoğlu, cuma namazı için Kocatepe Camisi’ne gelişinde, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Read the rest of this entry »

Kabinenin yeni bakanları ve görevleri

bakanlar_1-jpg20140829131213TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci görevine getirildi.

Bozkır, 1950’de Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Bozkır, Dışişleri Bakanlığı’nda sırasıyla, Stuttgart Başkonsolosluğu Muavin Konsolosu, Bağdat Büyükelçiliği Başkatibi, OECD Daimi Temsilciliği Müsteşarı, New York Başkonsolosu, Bükreş Büyükelçisi ve AB nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilcisi görevlerinde bulundu. Read the rest of this entry »

MALAZGİRT ZAFERİ, BÜYÜK TAARRUZ VE YENİ BİZANSLILAR

Türk düşmanı soysuzlar, Arapçı ümmetçi yobazlar İslam dini savunucusu görüntüsü altında Türk Milleti’nin tarihi zaferlerini, tarihi kahramanlarını unutturmaya çalışıyorlar.

26 Ağustos iki tarihi olayı hatırlatır. İlki 26 Ağustos 1071 Malazgirt savaşını, diğeri de 26 Ağustos 1922 işgal güçlerine yönelik büyük taarruzu. Read the rest of this entry »

IŞİD Operasyonlarının Türkmenler Üzerindeki Etkisi

Irak’ta son dönemin en çok tartışılan konusu olan Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) ilerleyişi devam ederken, Bağdat’ın kuzeyindeki pek çok il ve ilçede denetimi sağlamış olması, bu bölgede yaşayan halkı derin bir krize sürüklemiştir. Özellikle IŞİD’in hakim olduğu Musul, Telafer, Selahaddin, Diyala gibi bölgelerde Sünni Arap ve Türkmenlerin yoğun olarak yaşaması, Sünni Araplar ve Türkmenler açısından problemlere yol açmaktadır. Read the rest of this entry »

KİMLER KİMİN KAFASINI KOPARTIYOR?

Baba önce evindeki oğlunu, kızını düşünür. Komşunun veya uzak mahalledeki şahısların evlatlarını öncelikle düşünmez ve doğru olan budur. Muhtarın elinde kendisine devlet ve köylü tarafından verilen ödenek, bütçe, kaynak varsa, muhtar o parayla kendi köyünün kalkınması için faaliyetler sürdürür. Başka köylerin, uzak köylerin ihtiyaçları ile ilgilenmez. Kaymakam resmi törenlerde kendi kasabasının protokolünde bulunur, başka kasabaların protokolünde bayramlaşmaz. Read the rest of this entry »

İngiltere Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği bilimsel çalışmalara desteğini devam ettiriyor

historystudies02.2014Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) üyesi İngiltere Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’mizin katkılarıyla, internet ortamında yayınlanan, hakemli dergiler arasında önemli bir yeri olan ve büyük okuyucu kitlesine sahip “History Studies” dergisinin Şubat 2014 tarihli sayısında ‘Geçmişten Günümüze Yunanistan’da Türkler’ adı ile özel sayı olarak çıkan çalışma basılı hale getirilerek okuyucularla buluştu.

Düzenlediği dayanışma ve sosyal içerikli organizasyonların yanı sıra akademik içerikli etkinlikler gerçekleştirmesiyle de bilinen İngiltere Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’miz yine bir bilimsel çalışmaya destek vererek önemli bir başarıya imza attı. Read the rest of this entry »