Sayaç
free counters

Archive for Eylül 2014

PRNet’e KOÇ’tan Ödül

KOC_ZER_ODULKoç Topluluğu Şirketlerinin satın alma merkezi Zer A.Ş, PRNet’i ödüllendirdi.

Bu yıl ilk kez düzenlenen ödül töreni “Ortak Hareketten, Ortak Başarıya” temasına odaklandı.

İş Ortakları Buluşması, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Y. Koç, Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, Koç Topluluğu Şirketleri üst düzey yöneticileri ve farklı sektörlerden yüksek iş hacmine sahip tedarikçilerinin katılımı ile gerçekleşti.

1200 civarı tedarikçi arasından, kalite, hız, hizmet yeterliliği gibi kriterler göz önünde bulundurularak seçilen 26 şirket arasında PRNet, ayrıca Koç Topluluğu ile en uzun süre çalışan tedarikçi olma ayrıcalığını taşıyor. Read the rest of this entry »

TÜRKİ CUMHURİYETLERİ’NDE YENİ SPOR KANALI STANSPORT

Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadet tin Saranİstanbul – TurkelPress(Yılmaz PARLAR) Saran Holding tarafından Türk Cumhuriyetleri’nde yayın yapmak üzere kurulan Stansport yayın hayatına başladı.

Dünyanın en zengin spor içerikli kanalı Stansport
29 Eylül 2014 Pazartesi günü Four Seasons Hotel’de gerçekleşen özel davet ile tanıtıldı.

Saran Holding’in 20. yılının da kutlandığı Sadettin Saran’ın ev sahipliğinde gerçekleşen geceye sanat, siyaset ve spor dünyasının seçkin davetlileri katıldı. Read the rest of this entry »

TERADATA, FİRMALARA “KURUMSAL ZEKA” KAZANDIRIYOR

teredata gamze aydınİstanbul – TurkelPress(Yılmaz PARLAR) Kurumlarda Büyük verinin teknoloji yatırımı olduğu gerçeğinden yola çıkarak, analiz çözümleriyle kurumlara “Kurumsal Zeka”- “Kurumsal Akıl” kazandıran, sektörün ilk sıralarında yer alan Teradata Shangri-La Bosphorus Hotelde, kongre düzenledi. Read the rest of this entry »

Kurban seçerken bunlara dikkat

aa_picture_20140924_3357261_high-jpg20140927113102Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, kurbanlık olarak alınacak hayvanların sağlıklı, besili, kulak küpesi bulunan, veteriner sağlık raporu, hayvan pasaportu, nakil belgesi olan ve hayvan kimlik sistemine kayıtlı olmasına dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

Bakanlık, yaptığı yazılı açıklamada, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle kurbanlık satışı yapacak ve alacak vatandaşların doğru bilgilendirilmesi, artacak olan yurt içi hayvan hareketleriyle bulaşıcı hayvan hastalıklarının yayılmasının önlenmesi amacıyla açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulduğu kaydedildi. Read the rest of this entry »

Kırgızistan’dan Gümrük Birliği Endişesi

mesleksizlik-yaslilikta-sosyal-yardima-mahkum-6527568_400Kırgız ekonomistler, ülkelerinin Rusya’nın öncülüğünde oluşturulan Gümrük Birliği’ne üye olması durumunda pazarda fiyat artışının olacağını savunuyor. Basında konuyla ilgili çıkan haberlere göre, bazı ürünlerin fiyatı bir anda yüzde 20’ye kadar çıkabilir. Kırgızistan Tarım Bakanı Yardımcısı Erkinbek Çoduev’e göre, artış et ve bitkisel yağ ürünlerinde daha çok olacak. “Şeker ve buğdayın fiyatında artma olmayacak çünkü, bu ürünler ithal edilmeye devam edecek” diyen Çoduev, fiyatlarda artış ve düşüşlere dikkat çekti. Read the rest of this entry »

Suudi Arabistan’dan Kazakistan’a Üst Düzey Ziyaret

suudi-arabistan-dan-kazakistan-a-ust-duzey-zi-6526920_400Suudi Arabistan Danışma Konseyi Başkanı Abdullah Al El-Şeyh, ülkesinin Kazakistan ile ilişkilerini geliştirmek istediğini söyledi. Astana’da bulunan El-Şeyh, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Senato Başkanı Kasım Jomart Tokayev ile ayrı ayrı görüştü. Görüşmede iki ülke arasındaki ilişkiler ele alındı. Görüşmelerden sonra yapılan açıklamada Nazarbayev’in bu yıl içerisinde Suudi Arabistan’ı ziyaret edeceği ifade edildi. Read the rest of this entry »

Türk Dili Konuşulan Coğrafyalarda Kültür-Sanat Sempozyumu Düzenlendi

turk-dili-konusulan-cografyalarda-kultur-sana-6526938_400Erzincan Üniversitesi ve Abay Kazak Milli Pedagoji Üniversitesi işbirliği ile 1. Uluslar arası Türk Dili Konuşulan Coğrafyalarda Kültür-Sanat ve Sanat Eğitimi Sempozyumu düzenlendi. 2 gün devam eden sempozyumda, Türk dilini konuşan coğrafyalarda kültür ve sanat alış-verişi ve bu coğrafyalardaki kültürel ve sanatsal faaliyetlerin tanıtımı amaçlanıyor.

Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen sempozyum öncesi, Kazakistan’dan gelen misafirlere Erzincan Belediyesi Mehteran ekibi tarafından mini konser verildi. Read the rest of this entry »

Uygur Özerk Bölgesi’ndeki patlamada ölü sayısı 50

uygur-jpg20140925222955Çin’in resmi haber ajansı Şinhua’nın yerel kaynaklara dayandırarak verdiği haberde, Luntay kasabasında meydana gelen patlama ve olaylarda, saldırgan olduğu öne sürülen 40 kişinin yanı sıra 6 sivil ve 4 güvenlik görevlisinin öldüğü belirtildi. Patlamalarda ayrıca 54 kişinin de yaralandığı açıklandı.

Geçen Pazar akşam saatlerinde meydana gelen patlamaların detaylarını dört gün sonra geç saatlerde duyuran resmi basın, ilk haberinde “iki kişinin öldüğünü ve çok sayıda yaralının olduğunu” yazmıştı. Read the rest of this entry »

Almatı’daki Festivalde 50 Ton Elma Tüketildi

almati-daki-festivalde-50-ton-elma-tuketildi-6507007_400Elmanın anavatanı olarak bilinen Kazakistan’ın Almatı şehri, ‘Elma Festivali’ne ev sahipliği yaptı. Şehir Günü etkinlikleri kapsamında Eylül ayında her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Elma Festivali’ renkli görüntülere sahne olurken bu sene ki kutlamada 50 ton elma tüketildiği belirtildi.

Elmanın anavatanı olan ve eski günlerini arayan Almatı elmalarını yetiştirmek ve çiftçileri teşvik etmek amacı ile düzenlenen festival kapsamında 200’e yakın yarışmacı ürününü sergiledi. Read the rest of this entry »

В Баку состоялась торжественная церемония,посвященная 20-летию «Контракта века» и закладке фундамента Южного газового коридора

14112459964419311061_600x400 Баку, 20 сентября (АзерТАдж). 20 сентября в Баку, в Центре Гейдара Алиева состоялась торжественная церемония, посвященная 20-летию «Контракта века» и закладке фундамента Южного газового коридора.
Перед началом церемонии Президент Ильхам Алиев, главы государств и правительств, другие гости сфотографировались для совместного фото.
Глава нашего государства выступил на церемонии.
Выступление
Президента Ильхама Алиева
-Уважаемые главы государств и правительств. Read the rest of this entry »

Avrasya Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu

avrasya-film-festivali-nde-oduller-sahiplerin-6511014_400Kazakistan‘ın Almatı kentinde düzenlenen 10’uncu Avrasya Film Festivali’nde büyük ödülü İsrail yapımı özgün adı “Next to Her” olan film kazandı. Filmin Tel Aviv’li yönetmeni Asaf Korman, ödülünü Kazak aktör Assanali Ashimov’un elinden aldı. Read the rest of this entry »

Kazakistan’da Askeri Uçak Düştü

kazakistan-da-ucak-dustu-4285468_8714_5218_400Kazakistan’ın Almatı eyaletinde eğitim uçuşu yapan Su-27 tipi askeri uçak düştü.

Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, dün akşam yerel saatle 20.42 sularında Almatı eyaletinde eğitim uçuşu yapan Su-27 tipi askeri uçakla irtibatın kesildiği belirtildi. Kazada uçakta bulunan pilotlardan Albay D. Gorbunov ve Yarbay D. Nauanov’a henüz ulaşılamadığı açıklanırken bakanlık, kazayı araştırmak üzere kurulan komisyonun çalışmalarına başladığını kaydetti. Read the rest of this entry »