Sayaç
free counters

Archive for Kasım 2014

Amsterdam Türkevi’nden muhteşem organizasyon

* NATOPA Toplantısı’na gelen 8 milletvekili, eşleri, sivil toplum temsilcileri ve medya yemekli toplantıda buluştu.
* Rotterdam Meram Restaurant’ta gerçekleşen toplantıda sorunlar masaya yatırıldı.
İlhan KARAÇAY derledi:
ROTTERDAM (ÇAfoto1 YPRESS/AJANS),-NATO Parlamenterler Asamblesi’nin (NATOPA) toplantısı için Hollanda’ya gelen 8 milletvekilinden oluşan heyet, Amsterdam Türkevi’nin muhteşem bir organizsayonu sayesinde, Türk sivil toplum temsilcileri ve medya mensupları ile bir yemekte buluştu. Milletvekili eşlerinin de katıldığı toplantı Rotterdam’daki Meram Restaurant’ta yapıldı
NATOPA’nın Ekonomi ve Güvenlik Komitesi Başkanlığına seçilen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, NATOPA Türk Grubu Başkanı Ali Rıza Alaboyun, AK Parti Antalya Milletvekili eski Milli Savunma Bakanı Mehmet Vecdi Gönül, İstanbul Milletvekilleri İsmail Safi, Osman Aşkın Bak, Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, Çorum Milletvekili Cahit Bağcı ve CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, görmeye hasret kaldığımız birlik-beraberlik ve kardeşlik hissini yaşattılar. Read the rest of this entry »

AK KABLO – Tanıtım

ak kabloAk Kablo Kazakistan’da 7 yılı aşan üretimi boyunca, sahip olduğu bilgi ve tecrübeyi, siz değerli müşterileri ile paylaşmanın heyecanını duymaktadır. Kurulduğu günden itibaren kablo üretim konusunda uzman kadroya sahip olan şirketimiz, üretim hatlarını ve kablo çeşitlerini sürekli arttırmaktadır.
Halihazırda alçak gerilim (300/750 V) ve (0.6/1 kv) enerji kablolarını üretmekteyiz. Üretimi yapılan ürünler:
NYA, NYAF, TTR, NYM, NYY (YVV), HFFR (HALOGEN FREE), NHXMH, N2XH vb.
Kazakistan standartlarına göre yapılan ВВГ, ВВГнг, ВВГнг LS, ПУГНП, ШВВП vb.
Ayrıca, 120 mm’ye kadar kablo üretimi yapılmaktadır.
Firmanın değişmez prensipleri daima; kalite, hizmet, zamanında teslim ve uygun fiyat olmuştur. Read the rest of this entry »

Sizler Hepimizin Evlatlarısınız….

IMG_1524-2 Petrov Zihinsel Engelli Çocuklar Yatılı Okulu’na Yardım Programı
Kırgızistan’ın Sokuluk bölgesi Petrovka köyünde bulunan Petrov Zihinsel Engelli Çocuklar Yatılı Okulu’na üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sebahattin BALCI ve üniversitemiz çalışanları ziyaret ederek gerekli eğitim-öğretim materyalleri, hikaye kitapları, oyuncaklar, yurt yemekhanesinin gereksinim duyduğu toplu pişirme kazanları ve diğer materyalleri kapsayan yardım yapıldı. Read the rest of this entry »

ŞEHİR OTELCİLİĞİ

Asia Princess Hotel-toplantu0131 oda2İstanbul – TurkelPress(Yılmaz PARLAR) Şehir otel ziyaretlerimizin bu seferki durağı Princess Hotel zincirinden, Asya yakası Kavacık’ta bulunan Asia Princess Hotel. Gerek tasarım- inşaat aşamasında ve gerekse işletme döneminde tüm ayrıntıları şehir otel müşteri memnuniyetine uygun uyarlamışlar. Örnek olabilecek şehir otellerimizden biri.

Princess Hoteller Genel direktörlüğünü Elif Inselman, Pazarlama satış direktörlüğünü Burçak Atak üstlenmiş. İki Başarılı Kadın otellerini üst seviye taşımışlar. Read the rest of this entry »

Подробности разбойного нападения в «ЭкоИсламикБанк»

23 ноября 2014 года, с заявление в правоохранительные органы обратился директор «Эко Исламик Банк», житель Аламединского района о том, что 23 ноября 2014 года, двое неизвестных лиц угрожая жизни и здоровью сотрудников банка, похитили денежные средства. Read the rest of this entry »

24 KASIM, ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OSLUN

Eğitimdir ki, bir ulusu ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır, ya da bir ulusu esaret ve sefalete terk eder. Mustafa Kemal ATATÜRK

KTMÜ Rektörü Prof.Dr. Sebahattin BALCI ile

KTMÜ Rektörü Prof.Dr. Sebahattin BALCI ile

24 Kasım günü, 1981 den beri her yıl öğretmenler günü olarak kutlanır. O nedenle tüm öğretmenlerimizin anımsandığı bu günde, sizlere yüce önderimiz ve başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ümüzün, öğretmenlerimize ve eğitim sistemimize ne kadar değer verdiğini ve de önemsediğini içeren konuşmalarından birisini yeniden bilgilerinize sunmak istedim. “Devlet bünyesinde yüzyıllar boyu derin idari ihmallerin neden olduğu yaraları iyileştirmede verilecek emeklerin en büyüğünü, hiç kuşku yok ki irfan yolunda göstermemiz lazımdır. Read the rest of this entry »

TÜRKEL Gazetesi №09 (164) 2014

untitledSayın okuyucular!

Uluslararası TÜRKEL Gazetesinin KASIM №09 (164) 2014 Tarihli sayısı çıktı.

Bize ulaşmak için +996555 665252, +77013442771(2) saylı tel. arayabilirsiniz.

E-mail turkelyeni@yahoo.com

Şimdi okumanız için ise şu linki tıklayınız!.. Read the rest of this entry »

YAYIN AKIŞI

Samet UĞUR

Samet UĞUR

Her hafta Cumaertesi günleri Bişkek saati ile 12:00′da (Türkiye saati ile 16:00 – 22 KASIM 2014 – şu linki tıkla ve yayın saatinde programı dinle! http://tunein.com/radio/Manas-FM-1029-s14353/ ) Manas FM-102.9 yayımlanan DOSTLUK KÖPRÜSÜ programının bu haftaki konuğu BETA ŞİRKETLER Grubu Genel Koordinatörü SAMET UĞUR olacak. Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan NAZARBAYEV’in iş adamlarına sağladığı kanunlarla ilgili konu ele alınacak.
Uluslararası Türkel Gazetesi’nin de baş editörü olan Doç.Dr Ramiz MEŞEDİHASANLI ve Höküme HALİLOVA tarafından hazırlanan programa e-posta ve telefonla da soru ve merak ettiklerinizi iletebilirsiniz.  Read the rest of this entry »

HÜLYA AVŞAR’DAN TENİS OKULU

Bu00FClent Cihantimur-Hu00FClya avu015Far-Mehmet Emin  Tu0131nazİstanbul – TurkelPress(Yılmaz PARLAR) Estetik International Sağlık Grubu’ nun ana sponsorluğu ile Hülya Cup Senior 2014 Tenis Turnuvası kapsamında, T.E.D. Spor Kulübü Tesisleri’ nde basın toplantısı gerçekleşti.

Hülya Avşar, Estetik International Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op.Dr. Bülent Cihantimur, T.E.D. Spor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Emin Tınaz, Bien Seramik Pazarlama Müdürü Ali Naci Ülkü, Baymak A.Ş. Genel Müdürü Ender Çolak, Activar Genel Müdürü Dr. Yaman Er ve Saka Su -Yıldız Holding Pazarlama Direktörü Ceyda Selahi basına, turnuva ile ilgili genel bilgi aktardılar ve Toplantıya çok sayıda iştirak eden basın mensuplarının sorularını yanıtladılar. Read the rest of this entry »

Kadı Burhaneddin Divanı

kadburhaneddin 14. yüzyılın sonlarında yaşayan şair ve devlet adamı olan Kadı Burhaneddin, Türk edebiyatına bırakmış olduğu yegâne eseri olan divanı, günümüze kadar gelmiştir. Hem Azerbaycan hem de Anadolu sahasını içine alan, zarif ve zengin duygu dünyasına sahip olan bu divan Azerbaycan ve Türkiye’de neşredilmiştir. Türkiye’deki neşreni, daha çok dil yönünden incelemek için, Muharrem Ergin gerçekleştirmiştir. Azerbaycan’da ise Soviyet döneminde, Azerbaycan bilindiği üzre Kiril alfabesini kullanıyordu. Azerbaycan Devlet Neşriyat, Nesimî, Nizamî gibi şairlerin eserlerini Kiril alfabesi ile yayınlıyordu. İşte bu yayınlanan eserlerden biri de Kadı Burhaneddin’in Divanıydı. Read the rest of this entry »

ALTIN KÖPRÜ Dergisi 11.2014

Altin Kopru 11-2014Sayın okuyucular!

Avrasya ALTIN KÖPRÜ Dergisinin №11 2014 Tarihli sayısı çıktı.

Bize ulaşmak için +996555 665252, +77013442771(2) saylı tel.arayabilirsiniz.

E-mail  turkelyeni@yahoo.com

Кыргызстан принял участие в 4-ом медиафоруме Тюркоязычных государств и сообществ на Кипре

AILE_FOTO_1Четвертый по счету медиафорум был посвящен теме «Роль медиа в решении актуальных проблем тюркоязычного мира». Read the rest of this entry »