Sayaç
free counters

Archive for Aralık 2014

KAZAKİSTAN DIŞİŞLERİ BAKANI TÜRKİYE’Yİ ZİYARET ETTİ

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Dışişleri Bakanı Erlan İdrisov 28-29 Aralık arasında Türkiye’de resmi ziyarette bulundu. Ziyareti sırasında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın makamında kabul edilen İdrisov, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile de bir raya geldi. Read the rest of this entry »

Kazak-Kırgız Gümrük Kontrolleri 8 Mayıs’ta Kalkıyor

KAZAK-KIRGIZ-SINIRIDün düzenlediği basın toplantısında Kırgız Başbakanı Cömert Otorbayev Kazakistan-Kırgızistan gümrük kontrollerinin 8 Mayıs itibarı ile sona ereceğini açıkladı. Kırgızistan’ın Gümrük Birliği’ne girişine ilişkin uygulama prosedürünü konuştuklarını söyleyen Başbakan, Manas ve Oş havalimanları ile bazı gümrük noktalarında Kırgızistan’ın Gümrük Birliği’ne giriş sürecinde yapılması gerekenleri belirlemek üzere denetim ekipleri oluşturduklarını söyledi. Read the rest of this entry »

Kırgızistan’da Yeni Yıl Hazırlıkları

74223Kırgızistan polisi, yılbaşı öncesi güvenlik tedbirlerini artırdı.Kırgızistan İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, yeni yıla huzur ve güven ortamında girilebilmesi için rutin tedbirlere ek olarak 1 Ocak 2015 Perşembe akşamına kadar ek önlemlerin devrede olacağı belirtildi.Ülke genelinde stratejik öneme sahip tüm devlet ve kamu binalarında güvenlik tedbirlerinin artırıldığı ifade edilen açıklamada; pazarlarda, meydanlarda ve parklarda polislerin nöbet tutmaya başladığı kaydedildi.Emniyet yetkilileri, Başbakanlık binası önünde yapılacak kutlamalarda alınacak tedbirler konusunda polisleri bilgilendirdi. Read the rest of this entry »

Kırgızistan Oş Havaalanı’nda Hırsızlık

Uluslararası havaalanına giren silahlı 5 kişi, yolcu salonundan bir şirketin müdürünü kaçırdı Soyguncular, şehrin çıkışında serbest bıraktıkları yolcunun çantalarındaki 5 milyon 679 bin lirayı çaldı. Read the rest of this entry »

Avrasya Ekonomik Birliği 1 Ocak’ta Aktif Oluyor, 40 Ülke İşbirliği İstedi

avrasya-ekonomik-birligi-1-ocak-ta-aktif-oluy-6816179_x_400NATO’nun genişlemesi ve Ukrayna krizi nedeni ile zorlu bir dönemden geçen Rusya 2014’de Avrasya Ekonomik Birliği oluşumunu tamamladı. Eski Sovyet ülkelerinde mal, hizmet ve paranın serbest dolaşımını öngören Avrasya Ekonomik Birliği 1 Ocak’tan itibaren aktif hale geliyor. Birliğin derinleşmesi yönünde atılacak adımlar 3-10 yıllık süreler içinde tamamlanacak.

Rusya, Belarus ve Kazakistan’ın oluşturduğu yapıya Ermenistan ve Kırgızistan da dahil oluyor. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 40’a yakın ülke de Avrasya Ekonomik Birliği ile serbest ticaret anlaşması imzalamak istiyor. Read the rest of this entry »

PIRIL PIRIL GENÇLERİN KAN BAĞIŞI

Burak Bora (3)İstanbul – TurkelPress(Yılmaz PARLAR) Burak Bora Saint Joseph Lise öğrencisi Arkadaşına kan vermek için giderken trafik kazsında ölen genç. Babası Gürbüz Bora Anne Ülkü Bora Burak Bora’nın bu asil davranışı karşısında anısına Lise yaptırıyorlar. Oğlınu kaybetmenin üzüntüsine dayanamıyan ölen Baba Gürbüz Bora anısına Anne Ülkü Bora Gürbüz Bora ortaokulu yaptırıyor. Ve son olarakta kendi adına Ülkü Bora ilkokulu yaptırıyor. Read the rest of this entry »

EGD’NİN GELENEKSEL YILBAŞI BULUŞMASI

SE u00E7u00A6-Cu00A6- KURULİstanbul – TurkelPress(Yılmaz PARLAR) Ekonomi Gazeteciler Derneğinin (EGD) ‘ geleneksel yılbaşı buluşmasında, Başkanlığını Celal toprak’ın yaptığı Ekonomi Gazeteciler Derneği (EGD) üyeleri, iş ve siyaset dünyasından isimler Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Dış Ticaret Kompleksi’nde bir araya geldi.

Gerçekleşen Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin (EGD) geleneksel yılbaşı buluşmasında, Mesleğe katkı sunan gazeteciler ödüllendirildi. Read the rest of this entry »

Kazak Devlet Radyosu’nun Bu Haftaki Konuğu T.C Bişkek Büyükelçisi

T.C Bişkek Büyükelçisi Metin KILIÇ

T.C Bişkek Büyükelçisi Metin KILIÇ

Her hafta Perşembe günleri Almatı saati ile 21:06’da Kazakistan Devlet Radyosu’nda (Almatı FM-101) yayımlanan Türkçe programın bu haftaki konuğu (25 Aralik 2014) T.C Bişkek Büyükelçisi Metin KILIÇ olacak. Türk Diplomat Azerbaycan’ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyevle ilgili düşüncelerini paylaşıyor.
Uluslararası Türkel Gazetesi’nin de baş editörü olan Doç.Dr Ramiz Meşedihasanlı ve Höküme Halilova tarafından hazırlanan programa e-posta ve telefonla da soru ve merak ettiklerinizi iletebilirsiniz. Read the rest of this entry »

SKAL YILBAŞI PARTİSİ

BAY TURİZM “TEHLİKELİ DÖNEMEÇ”
skal tostİstanbul – TurkelPress(Yılmaz PARLAR) SKAL İstanbul Yılbaşı partisiyle tüm yılın yorgunluğunu atarken bir taraftan başarılı çalışmalarının haklı gururu ile kutlamalarını gerçekleştirdiler ve doyasıya eğlendiler.
SKAL International Dünya Başkanı Salih Çene’ninde hazır bulunduğu parti, vazgeçilmez konu turizm odaklı sohbetleri ile geçti.
SKAL Istanbul Kulübü 22 Aralık 2014 Pazartesi akşamı The Plaza Hotel Boshorus’da Cento per Cento’da Erol Kaynar ev sahipliğinde parti düzenlediler. Read the rest of this entry »

Kazakistan’a Yatırım Yapan En İyi Türk Şirketi Galaksi Group Seçildi

jpgKazakistan’da 21 yıldır faaliyet gösteren Galaksi Group, ülkeye yatırım yapan en iyi şirket seçildi.
Kazakistan Yatırım Ajansı Kaznex Invest tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ödül töreninde ülkeye en çok yatırım yapan yabancı şirketler ödüllendirildi. Read the rest of this entry »

DUYURU!

DUYURU - 20.12.2014

Bişkekdə ulu öndər Heydər Əliyevin Azərbaycan xalqı qarşısında tarixi xidmətlərindən danışılıb

IMG_0701 Azərbaycanın Qırğızıstandakı səfirliyi İşenalı Arabayev adına Qırğızıstan Dövlət Universitetində (QDU) ulu öndər Heydər Əliyevin xatirəsini anma mərasimi təşkil edib. Read the rest of this entry »