Sayaç
free counters

Archive for Haziran 2015

CAZ GÜNLERİ BAŞLADI

GцrgьnTaner-Pelin Opcin -22. Caz festivaliİstanbul – TurkelPress(Yılmaz PARLAR) – İKSV tarafından, Garanti Bankası’nın on sekiz yıldır süren sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Caz Festivali’nin 22’incisi, 27 Haziran 2015 Cumartesi akşamı Avusturya Başkonsolosluğu, Avusturya Kültür Ofisi Bahçesi’nde açılışını yaptı.

Muhteşem açılışa, damgasını vuran 22. Caz festivali, caz tutkunları için rüzgar gibi dolu dolu program ile esecek. Temmuz sıcaklığında cazseverlerin içini serinletecek. Read the rest of this entry »

GAZETECİLER KAZAKİSTAN HALKLAR ASAMBLESİ 20. YILDÖNÜMÜ MADALYASI İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

1

Kazakistan’ın başkenti Astana’da Kazakistan Halklar Asamblesi ile gazeteci toplumunun bir araya geldiği toplantıda gazeteciler Asamblenin 20. Yıldönümü madalyası ile ödüllendirildi. Read the rest of this entry »

Медали 20-летия АНК вручили казахстанским журналистам

IMG_3909АСТАНА. КАЗИНФОРМ – TurkelPress – Медали, посвященные 20-летию АНК, вручили казахстанским журналистам в Астане. Read the rest of this entry »

Kastamonu Üniversitesi, Kazakistan’da İlk Ormancılık Forumu Düzenledi

 

 

IMG_3645“Degrade Ormanların Rehabilitasyonu ve Restorasyonu” temalı Uluslararası Bilimsel Forum, Kazakistan’ın başkenti Astana’da S. Seifullin Kazak Tarım Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde Kastamonu Üniversitesi organizasyonu ile yapıldı. Read the rest of this entry »

Впечатления от открытия Первых Европейских Игр в Баку президента ОО “АЗЕРИ”, заслуженного юриста Кыргызской Республики Азизага Алиева

unnamed (3)12 июня в 21:00 по бакинскому времени на новом, специально построенном Олимпийском стадионе в Баку состоялось официальное открытие Первых Европейских Игр, которого с нетерпением ждали и азербайджанцы Кыргызстана. Read the rest of this entry »

GCIP İLE YENİ UFUKLARA

berrak kutsoy-deygu eren-Rajan Kassety-Ufuk Batumİstanbul – TurkelPress(Yılmaz PARLAR) – Dünyanın en kapsamlı iş geliştirme platformu olarak kabul edilen 2015 yılında Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 7 ülkede devam eden Global Cleantech Innovation Program (GCIP) gençlere yeni ufuklar açıyor. Read the rest of this entry »

DOSTLUK ve KARDEŞLİK ÖRNEĞİ

GB 13 may 2015 obl.inddUluslararası ALTIN KÖPRÜ Dergisi’nin Türkiye Kazakistan ilişkileri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın Kazakistan ziyaretine ilişkin sayısı da hazırlandı ve baskıya hazır hale getirildi.
Derginin ön sözü T.C. Almatı Başkonsolosu Suphi ATAN’a ait.

ALTIN KÖPRÜ Dergimiz, Ulu Türküstanda ki Türk Cumhuriyetlerimizin yanısıra Türkiye, Azerbaycan, Rusya, KKTC’de önemli adreslere ulaştırılacaktır. 

Bu sayıda reklam ve ilanlarının yer almasını isteyenler bizimle irtibat kurabilir.

2 gün süre kaldı…. Read the rest of this entry »

YENİ EKONOMİ MODELLER

arel-omskİstanbul – TurkelPress(Yılmaz PARLAR) – AREL Ve Rusya Omsk Üniversitesinden Yeni Ekonomi Modeller “Avrasya Ekonomisinde Bölgesel İşbirlikleri Modeli” Read the rest of this entry »

TÜRKEL Gazetesi №03 (167) 2015

TURKEL 03  2015. стр.1 new format.qxdSayın okuyucular!

Uluslararası TÜRKEL Gazetesinin MAYIS №03 (167) 2015 Tarihli sayısı çıktı.

Bize ulaşmak için +996555 665252, +77013442771(2) saylı tel. arayabilirsiniz.

E-mail turkelyeni@yahoo.com

Şimdi okumanız için ise şu linki tıklayınız!.. Read the rest of this entry »

İçme Suyu Projesi Gerçekleşti

IMG_3314 Bişkek yakınındaki Cüy eyaleti’ne bağlı Karaçay, Dungan, Kırgız vb. halkların yanı sıra Ahıskalı Türklerinin yoğun yaşadığı toplam 9 bin 939 nüfuslu Budenovka, Keneş ve Kurmanaliyev köylerine kesintisiz içme suyu ulaştıracak 1,5 km boru hattı projesinin açılış töreni yapıldı. Read the rest of this entry »

YEŞİL KENTE DİKKAT ÇEKEN PROGRAM

celal toprak-mehmet gцzcьİstanbul – TurkelPress(Yılmaz PARLAR) – Kısa adı (YAPDER) Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği tarafından Organize edilen EGD Ekonomi Gazeteciler Derneği Başkanı Celal Toprak,Yayıncı ve Tv Program yapımcısı Mehmet Gözcü‘nün birlikte hazırladıkları Radyo’da yayınlanan Kent ve Yaşam programının geleneksel ödüllerinin 11 ncisi yapıldı.
3 haziran 2015 tarihli Sultanahmet- Ahırkapı Armada otelde gerçekleşen ödül gecesinde pek çok siyasetden iş dünyasından akademiden sanat dünyasından sivil toplum temsilcilerinden ünlü isimler vardı.
Gittikce çok ses getiren ve yankılanan 11.ncisi düzenlenen Kent ve Yaşam Ödülleri sade bir törenle sahiplerine verildi. Read the rest of this entry »