Sayaç
free counters

Archive for Ağustos 2015

BAŞARILI OLMAK İSTİYORSAN YOGA YAP…

akif manafİstanbul – TurkelPress(Yılmaz PARLAR) – Yoga Akademy kurucusu Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf gerçek başarılı olmanın anahtarını verdi.

Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf yönetiminde ve önderliğinde Mecidiyeköy. Puro Filo Arkası, Merkez Yoga Akademy’de her cumartesi günü saat 1200 itibaren gerçekleşen, bilimsel temellere dayalı orijinal yoga sistemi tekniklerinin uygulandığı, Türkiye’nin her bir bölgesinden gelen yoga üyeleri ve hocaları ile yapılan yoga program sonrası, Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı büyük üstat Akif Manaf’ın tüm soruları cevaplayan sohbet toplantısı yer alıyor. Read the rest of this entry »

30 Ağustos Zafer Bayramı Kırgızistan’da Kutlandı

IMG_4629Bişkek’te Türkiye’nin Kırgızistanda’daki Büyükelçiliği tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla resepsiyon verildi. Read the rest of this entry »

MANAS FM Radyosunda Genç Azerbaycan Starlarları Konuşacak

Gülay ZEYNALLI

Gülay ZEYNALLI

Her hafta Cumertesi günleri BİŞKEK saati ile 12:00’da MANAS Radyosunda (FM-102.0 – Canlı dinlemeniz için bu linki tıklayın http://tunein.com/radio/Manas-FM-1029-s14353/) yayımlanan DOSTLUK KÖPRÜSÜ Programının bu haftaki konukları (29 Ağustos 2015) Azerbaycan’ın Genç Starları olacak. 

Read the rest of this entry »

ULUSLARASI YOGA FESTİVAL ARDINDAN

ULUSLARASI YOGA FESTİVAL 1İstanbul – TurkelPress(Yılmaz PARLAR) – Gazeteci Gözüyle Yoga Nedir? Neden Yapılır? Faydaları….
Yoga Academy tarafından düzenlenen festivalde; 22-23 Ağustos 2015 tarihleri arasında dolu dolu iki gün tam programa katılmak suretiyle, bizzat uygulayarak gözlemlediğim, meditasyonun en etkili olduğu yöntemlerden biri olan yogayı, “Bedenin, zihnin ve ruhun mükemmel uyumu evrensel bütünleşmesi” sağlıklı beden, sağlıklı zihin, öz güven öz saygı kazanması her insanın mutlaka yapması gerekli şeklinde özetliyebilirim. Read the rest of this entry »

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İSTANBUL BALIKLARINA KAVUŞACAK
vali yardımcısı-Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hamit  Aygül -Turgay Türkyılmaz’İstanbul – TurkelPress(Yılmaz PARLAR) – Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan “Denizlerin Terk Edilmiş Av Araçlarından Temizlenmesi Projesi” kapsamındaki proje 19 Ağustos 2015 Çarşamba günü Riva açıklarında yapılan bir operasyon ile Basın tarafından gözlemlendi.
Avlanma sırasında zemin yapısı, hava koşulları, ağ çakışması veya kullanım hataları gibi nedenlerle terkedilmiş ağlardan denizlerin temizlenmesini hedefleyen projenin operasyonuna Devlet ilgili protkolda yerinde izleme imkanı buldu. Read the rest of this entry »

TAM GÜVENLİ MACERA PARKINDA ADRENALİN

Xtrem Aventures  Raphael Jamgotchianİstanbul – TurkelPress(Yılmaz PARLAR) – 19 Ağustos 2015 Çarşamba günü Xtrem Aventures resmi olarak açıldı. Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği açılışda iş ve turizm dünyası Xtrem Aventures’te biraraya geldi.
Dünyaca ünlü macera parkları ve yüksek ip parkurlarıyla kısa sürede maceraseverlerin gözdesi olan Xtrem Aventures iş ve turizm dünyasını ağırladı. Read the rest of this entry »

TÜRKEL Gazetesi №05 (169) 2015

TURKEL 05  2015. стр.1 new format.qxd TURKEL 05 2015. webSayın okuyucular!

Uluslararası TÜRKEL Gazetesinin TEMMUZ №05 (169) 2015 Tarihli sayısı çıktı.

Bize ulaşmak için +996555 665252, +77013442771(2) saylı tel. arayabilirsiniz.

E-mail turkelyeni@yahoo.com

Şimdi okumanız için ise şu linki tıklayınız!.. Read the rest of this entry »

BEŞİKTAŞ BELEDİYE KALİTE YOLCULUĞUNDA

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedarİstanbul – TurkelPress(Yılmaz PARLAR) – Türkiye Kalite Derneği (KalDer) kamusal alanda ‘Ulusal Kalite Hareketi’ne bir yenisi daha ekliyerek Beşiktaş Belediyesi ile ‘Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi’ ni 17 Ağustos 2015 pazartesi günü Beşiktaş Belediyesi binası konferans salonunda İmzaladı.
Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Yönetim Kurulu Başkanı A. Hamdi Doğan ile Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın imzaladıkları ‘Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi’ törene Tüm Belediye Şube müdürleri ve temsilcileri çok sayıda Basın mensubu katıldılar. Read the rest of this entry »

KONGRE TURİZMDE ULUSLARASI MEDYA ÇALIŞMALARI

(ICVB) Genel Müdürü Özgül Özkan Yavuzİstanbul – TurkelPress(Yılmaz PARLAR) – (TUGEV) Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı tarafından (ICVB) İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu iştiraki ile İstanbul Kalkınma Ajansı 2014 yılı Mali Destek Programı kapsamında yürütülen “Kongreler Şehri İstanbul-Uluslararası Medya Çalışması” projesinin sonuçları, 18 Ağustos 2015 Salı günü Wyndham Grand İstanbul Europe Hotelde kapanış toplantısı ile Basın mensuplarıyla ve Turizm Örgüt temsilcileriyle paylaşıldı.
İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) Genel Müdürü Özgül Özkan Yavuz, “Uluslararası kongre şehirleri sıralamasında İlk 10 sırayı muhafaza ederken hedef İstanbul’un 2023 yılında ilk 5’te yer alması. Read the rest of this entry »

ALTIN KÖPRÜ Dergimizin Daha Bir Sayısı Çıktı


GB 14 iul 2015 obl.inddUluslararası ALTIN KÖPRÜ Dergisi’nin Kırgızistanla ilgili özel sayımızın 1.Bölümü baskıdan çıktı.

Dergide T.C Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇAVUŞOĞLU’nun Kırgızistan resmi ziyareti, Kırgız Cumhurbaşkanı Akmazbek ATAMBAYEV, Başbakan Temiz SARİYEV ve Dışişleri Bakanı Erlan Abdıldayev ile ikili görüşmesi, T.C  ve Azerbaycan Bişkek Büyükelçileri Metin KILIÇ ve Gidayat ORUCOV’un Kırgızistanla ilgili makaleleri, Milletvekili, MADİNA Şirketi genel müdürü Tursuntay SALİMOV ve DORDOY Şirketi Genel müdürü Askar SALIMBEKOVLA söyleşi, Kırgızistan Halklar Asamblesine başlı Ahıska Türkleri, Azerbaycan, Uygur, özbek toplımu ile bağlı, aynı zamanda Oş, Batken, Kadamcay vb. şehirler hakkında bilgiler ve örf gelenekler yayımlanmıştır.

Read the rest of this entry »

Nazarbayev, Bodrum’da Tatilde

040266163Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev tatil için yine Bodrum’u tercih etti. Kaldığı otelde bol bol yürüyüş yapan Nazarbayev akşam saatlerinde ise bir golf kulübüne giderek golf oynadı. Kazakistan Cumhurbaşkanı 75 yaşındaki Nursultan Nazarbayev iki gün önce Bodrum’dki Rixos Otel’e tatile geldi. Read the rest of this entry »