Sayaç
free counters

Archive for Ekim 2015

SKAL’DAN İRADEYE SON ÇAĞRI DEMOKRATİK HAKKIN OYUNU KULLAN


SKAL EKİM 2015 MOVENPICL HOTEL TOPLNATISI-FEZA  ÇOLAKLAR
İstanbul – TurleıPress(Yılmaz PARLAR) – SKAL İstanbul Başkanı Feza Çolaklar “1 Kasımda oyumuzu kullanacağız. “Memleketi ben mi kurtaracağım?” diyenlere “Evet sen kurtaracaksın-Git oyunu kullan” diyorum. Read the rest of this entry »

DUAYEN DORSAY VE YEŞİLÇAM YILDIZLARI

atilla dorsay9

Istanbul – TurkelPress(Yılmaz PARLAR) – Başarının bir yolculuk olduğunu, bir varış noktası olmadığını bize sergilediği sinema bilgi ve genel kültürüyle örnekleyen Duayen, Yüzyılda bir gelen isimleden Türk ve dünya sinemasının usta eleştirmeni gazeteci-yazar Atilla Dorsay, Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Charles Fries’in Yüksek Himayelerinde, Fransa’nın İstanbul Başkonsolosu
Muriel Domenach’ın Saint Türk sinemasının ünlü oyuncuların ve yönetmenlerin katılımıyla gerçekleşen 22 Ekim – 30 Kasım 2015 tarihleri arasında devam edecek olan Saint Benoît Lisesi “La Galerie” de “Efsaneler ve Renkler” adlı sergiyle sinemaseverleri Türk sinemasının geçmişten günümüze doğru da bir yolculuğa çıkartı. Read the rest of this entry »

6. MALATYA FESTİVALİ BİLETLER 2 VE 3 LİRA

basın toplantısı 6.malatya fil  festivali-intercontiental hotel-2

İstanbul – TurkelPress(Yılmaz PARLAR) – Malatya Valiliği’nin koordinasyonunda, Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda düzenlenen 6-12 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 6. Malatya Uluslararası Film Festivali Basın toplantısıyla programını ve ödüllerini açıkladı. Read the rest of this entry »

MANAS FM Radyosunun Dostluk Köprüsü Programının Konuğu TİKA Başkanı Dr.Serdar ÇAM’dır

00

Her hafta Cumertesi günleri BİŞKEK saati ile 12:00’da MANAS Radyosunda (FM-102.0 – Canlı dinlemeniz için bu linki tıklayın http://tunein.com/radio/Manas-FM-1029-s14353/ ) yayımlanan DOSTLUK KÖPRÜSÜ Programının bu haftaki konuğu (24 Ekim 2015) TİKA Başkanı Serdar ÇAM olacak. Read the rest of this entry »

İSTANBUL FİNANS MERKEZİ YOLUNDA

Sermaye Piyasaları Kongresi
İstanbul – TurkelPress(Yılmaz PARLAR) – İstanbul’un New York, Tokyo, Londra gibi Finans Merkezi olması yolunda beklentisi olan ve önemli bir adım olarak görülen, İstanbul’un finans başkentlerinden biri olmasına katkıda bulunmak, Fınansal okur yazarlığı yaygınlaştırmak, Finans profesyonelleri, yatırımcı ve proje sahipleri arasında “network” Oluşturmak, “Türkiye’de yatırım ve tasarruf ’’ bilincini oluşturmak, Sermaye piyasasını geliştirmek için beyin fırtınası platformu olmak gibi temel amaçlara yönelik
Sermaye Piyasaları Kongresi 15-17 Ekim 2015’te İstanbul Leven Wyndham Hotel kongre salonlarında gerçekleşti. Read the rest of this entry »

12. İpekyolu Yılın Altın Adamları Ödülleri Sahiplerini Buldu

12166852_10205033519190507_1320155215_n
İpekyolu Stratejik Araştırmalar Merkezi (İPAR) ve Uluslararası İpekyolu Dergisi’nin bu yıl 12’incisini düzenlediği İpekyolu Yılın Altın Adamları Ödülleri İstanbul Gönen Hotel’de düzenlenen bir törenle sahiplerine verildi. Read the rest of this entry »

37 ÜLKE 125 MÜSLÜMAN DINI LİDER

I. Asya ve Pasifik Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi’ sona erdi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş-2 -I. Asya ve  Pasifik Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi’İstanbul – TurkelPress(Yılmaz PARLAR) – Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünce düzenlenen ve dört gün süren zirveye 37 ülkeden 125 üst düzey dini temsilci katıldı.
12-16 Ekim 2015 günleri İstanbul Conrad Hotel Konferans salonlarında düzenlenen zirve 16 Ekim 2015 Cuma günü Diyanet İşleri Başkanı Görmez’in okuduğu sonuç bildirgesiyle sona erdi. Read the rest of this entry »

GÖÇ “KÜRESEL SORUN”


Küresel Göç ve Kalkınma Forumunun 8. Zirve  Toplantısı-1İstanbul – TurkelPress(Yılmaz PARLAR) – Küresel Göç ve Kalkınma Forumunun 8. Zirve Toplantısı sona erdi. “Göç olgusunun faydalı hale getirilmesi şarttır”
Türkiye’nin 1 Temmuz 2014’den itibaren Başkanı olduğu Küresel Göç ve Kalkınma Forumunun 8. Zirve Toplantısı, Dışişleri bakanı Feridun Sinirlioğlu’nun evsahipliğinde 14-16 Ekim tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Read the rest of this entry »

Оперные звезды Азербайджана и Кыргызстана выступили в Бишкеке


IMG_5710

Бишкек – (TurkelPress) – Перед кыргызстанцами выступили солисты оперы заслуженные артисты Азербайджана Илаха Эфендиева, Фарид Алиев и звезды оперного исскуства Кыргызстана. Read the rest of this entry »

İDDİALIYIZ MAVİ GECE İZLEYENLERİ BÜTÜN BİR HAFTA FİLMİ KONUŞACAK

MAVİ GECE İKİMAVİ GECE sinema filmini izlerken sadece gülmeyeceksiniz.
MAVİ GECE sine filmini izlerken güleceksiniz ama aynı zamanda düşüneceksiniz!

YA BEN OLSAYDIM?
YA BEN ZEKİ OLSAYDIM?
YA BEN EMEL OLSAYDIM?

Eeee olur ne var bunda?
Çok şey var. Read the rest of this entry »

TÜRKİYEDE BİR İLK – KÜLTÜR TELEVİZYONU

4 (2)19 Ekim 2015 tarihinde okurlarıma ve sevenlerime Kültür Televizyonu ekranından ‘YAŞAMA SANATI’ adlı programla, saat 15.00’da canlı yayında merhaba diyeceğim. Read the rest of this entry »

TİKA Kırgızistan’da Eğitim Alanında Desteğe Devam Ediyor

IMG_5662
BİŞKEK (15.10.2015. TurkelPress) –
Bugün Bişkek şehrinde bulunan Aalı Tokombayevin adını taşıyan 24 saylı Lise’nin bilgisayar sınıfı donanımı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından tamamlanarak hizmete açıldı. Read the rest of this entry »